Ana Sayfa FUTBOL 14 Ocak 2019

Rizespor’dan Müflis Hikmet Karaman’a tepki!

Rize Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Kıssadan hisse aklı olan için altın bileziktir. Müflis tüccar sadece kendini değil çevresindekileri de bataklığa sürükler. Münafıklar asırlardır düşmanıdır insanlığın. Vicdan adalet, mahcubiyet ise erdemlilik sanatıdır. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Darıunundan baklava, incir ağacından oklava olmaz. Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler. Minareyi çalan kılıfını hazırlar”

Rize Spor Kulübü, geçtiğimiz yıllarda teknik direktörlüklerini yapan Hikmet Karaman’ın saygısızca saldırısına cevap verdi. Hocalık yaptığı sezon tamamen taktik hatalar ve kondisyonsuzluktan takımı küme düşüren ve bırakıp gitmesi beklenirken sözleşmesi gereği utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan PTT 1. Lig’inde de takımın başında kalan, ardından da bu Lig’de de başarısız olup kovulan para sevdalısı Karaman, geçtiğimiz günlerde durup dururken hayasızca Rizespor’a ve o dönemin Başkanı Metin Kalkavan’a saldırdı. Kabahat senin Metin Kalkavan, böyle ahlaksız birisini iki sezon takımın başında tuttun!

RİZE SPOR KULBÜNDEN ZEHİR ZEMBEREK AÇKLAMA!

Kulübün resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:  “Görev yaptığı dönemlerde Rize övgüsünü her fırsatta dile getiren şahsın açıklamalarına özel bir cevap vermeye gerek duymuyoruz. Farklı dönemlerde uzun yıllar Çaykur Rizespor’da görev yapan Hikmet Karaman’ın camiamızı ve şehrimizi hedef alan açıklamalarını üzüntüyle takip etmekteyiz. Görev yaptığı dönemlerde Rize övgüsünü her fırsatta dile getiren şahsın açıklamalarına özel bir cevap vermeye gerek duymuyoruz. Rizeli gururlu ve çalışkandır. Rizeli yanardönerliği sevmez. Rizeli aldığının karşılığını verir ve asla çamur atmaz. Metin Kalkavan demek: finalde kaybettiği rakibini tebrik edebilecek hoşgörü demektir.

Yaşananları kıssadan hisselerle değerlendiriyoruz. Merhum Mehmet Akif’in dediği gibi ‘Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan ondan koru kendini’. Atalarımız ‘ekmeğini yediğin kaba tükürme’ derken, malum şahsiyetlerin varlığına istinaden uyarmıştı gelecek nesilleri. Biz de malumu ilan etmek için sıraladık bu kıssaları:

“KOYUNUN BULUNMADIĞI YERDE KEÇİYE ABDURRAHMAN ÇELEBİ DERLER”

Kıssadan hisse aklı olan için altın bileziktir. Müflis tüccar sadece kendini değil çevresindekileri de bataklığa sürükler. Münafıklar asırlardır düşmanıdır insanlığın. Vicdan adalet, mahcubiyet ise erdemlilik sanatıdır. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Darıunundan baklava, incir ağacından oklava olmaz. Koyunun bulunmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler. Minareyi çalan kılıfını hazırlar. Zararın neresinden dönersen kardır.

Bir takımın hocasının koca bir camiaya bu şekilde saldırması yakışık almamıştır. Rizespor camiası bana bütün imkanları sundu fakat ben başarısız oldum özür dilerim demek yerine kendini kurtarmak için anlamsız cümleler kullanmayı yeğlemiştir. Temiz takım temiz futbol anlayışını benimseyen bir kulüp olarak sadece laf üreten isimlere camiamızda yer yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KARAMAN RİZESPOR İÇİN NE DEDİ?

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Karadeniz Gazetesine konuştu. Çaykur Rizespor’un Trabzonspor’a yenilerek küme düştüğü maçın ardından, “Bu şehir, bugünü unutmaz” diyen Hikmet Karaman, o sözü neden söylediğini açıkladı. Karaman, “Ben Trabzonspor’a laf söylemem. O söz Trabzon camiasına değil, tek bir kişiyeydi. O kişi de kendini biliyor” dedi.

Karaman, “Bir defa Rizespor camiası Trabzonspor’un büyüklüğünü kabul edecek. Trabzonspor camiası ile yaşadığı şampiyonluklarla büyük bir takım. Oraya saygı duyacaksın. Rizespor ne? 3-4 senede bir düşen çıkan, yapılanmaya giden bir camia” diye konuştu.

selyus