Ana Sayfa SPOR 11 Nisan 2019

Millilerimiz Avrupa 2.’si

Millilerimiz, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonasında Türkiye 3 altın,1 gümüş, 3 bronz madalya olmak üzere toplam 7 madalya kazanırken topladığı 156 puanla takım halinde ikinci oldu.

10 sıkletin yedisinde madalya kazanan , tarihi bir başarı elde etti. Şampiyonayı Rusya 162 puanla birinci olarak tamamlarken Azerbaycan 145 puanla üçüncü oldu.

TAHA AKGÜL, 7. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU

125 kiloda Türkiye’yi temsil eden Taha Akgül, finalde Gürcü Geno Petriashvili’yi mağlup ederek yedinci Avrupa şampiyonluğuna imza attı. 61 kiloda bronz madalya maçına çıkan Recep Topal, Rumen Nikolai Okhlopkov’u 8-1 öndeyken tuşla yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. 86 kiloda Fatih Erdin, Rumen Mihai Nicolae Palaghia’yı 8-2 yendi ve Türkiye’ye madalya kazandırdı. 92 kiloda İbrahim Bölükbaşı ise Macar rakibi Istvan Vereb’e yenilerek Avrupa beşincisi oldu.

Dün yapılan müsabakalarda 57 kiloda Süleyman Atlı ve 70 kiloda Mustafa Kaya ile altın, 65 kiloda Selahattin Kılıçsallayan ile gümüş, 79 kiloda Muhammet Nuri Kotanoğlu ile bronz madalya kazanan Türkiye bugün de 125 kiloda Taha Akgül’le altın, 61 kiloda Recep Topal ve 86 kiloda Fatih Erdin’le bronz madalya kazandı. Milliler şampiyonayı 3 altın, 1 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya ile tamamladı. Serbest stilde 10 sıkletin yedisinde madalya alan ay-yıldızlı takım halinde de ikinci olarak tarihi bir başarının altına imza attı.

İlginizi çekebilir

Pendik lider..

Pendik lider..

selyus