Ana Sayfa YAŞAM 11 Eylül 2017

AK Parti Kadıköy ilçe teşkilatı Arakan için ayağa kalktı

Başkan Şahin, “Teşkilatımızı, üyelerimizi ve Kadıköylü dostlarımızı harekete geçirerek Kadıköy’den Arakan’a güçlü bir destek vermek istiyoruz. Herkesi bu anlamlı kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arakan’da yaşayan Müslümanlar için yaptığı çağrılardan sonra AK Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı, bölgeden yükselen yardım çığlığına sessiz kalmayarak harekete geçti. Kızılay üzerinden gönderilecek olan yardımlar; teşkilat mensuplarından, parti üyelerinden ve Kadıköylülerden gelecek destekle yüzbinlerce Arakanlı Müslümanlara ulaştırılacak.

Kadıköy’den Arakan’a güçlü bir destek vermek istediklerini belirten AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin yaptığı açıklamada; “Dünyanın her yerine iyilik götüren büyük bir medeniyete sahibiz. Bizler tarihi misyonumuza uygun olarak Arakan’da ki kardeşlerimize Kadıköy’den yardım eli uzatmak istiyoruz. Teşkilatımızı, üyelerimizi ve Kadıköylü dostlarımızı harekete geçirerek Kadıköy’den Arakan’a güçlü bir destek vermek istiyoruz. Herkesi bu anlamlı kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

25 Ağustos’tan bu yana binlerce Müslümanın hayatını kaybettiği Arakan için başlatılan insani yardım kampanyası Kadıköylüler tarafından taktirle karşılandı.

selyus