Ana Sayfa YAŞAM 19 Şubat 2021

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 87 yıl sonra Regaib Gecesi idrak edildi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Regaib Gecesi nedeniyle Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen programa katıldı. Camiyi sosyal mesafe kurallarına uyarak dolduran vatandaşlar okunan Kur’an-ı Kerim ve mevlidi dinledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Regaib Gecesi dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde düzenlenen programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katıldı. Erbaş’ın yanı sıra programa İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve yüzlerce vatandaş katıldı. Program öncesinde camiyi dolduran vatandaşlar yatsı namazını kıldı.

Sosyal mesafe kurallarına uyarak camiyi dolduran vatandaşlar, kılınan namaz sonrasında Büyük Çamlıca Camii İmam Hatipleri Yusuf Balcıoğlu ve Kerim Öztürk ile Çinili Camii İmam Hatibi Dursun Şahin tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetini ve Ayasofya Camii Hafızlar Topluluğu tarafından okunan mevlidi dinledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Regaib Gecesi’nin İslam Âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu, dualar etti. Erbaş, “Bizleri her türlü musibet, beladan ve salgın hastalıklardan emin kılmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Rabbim bu gece hürmetine, başta salgın hastalık nedeniyle vefat etmiş tüm geçmişlerimize, vatan ve mukaddesat uğruna can veren aziz şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin, onları cennet ile müşerref kılsın” şeklinde konuştu.

selyus