Ana Sayfa YAŞAM 10 Şubat 2022

Balıkesir’de tartıştığı 3 kişiyi kurşunlayan CHP’li İlçe Başkanı Umut Dinç tutuklandı

Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde 3 kişiyi silahla vuran CHP Savaştepe İlçe Başkanı Umut Dinç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Balıkesir’de 3 kişi silahla vuran CHP’li başkan çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. CHP Savaştepe İlçe Başkanı Umut Dinç’in eniştesi Ahmet Ş., esnaf odası başkanlığına aday olmak istediği ve bu süreçte kendisinden destek beklediğini belirtti. Dinç’in eniştesi Ahmet Ş. ile başlayan husumeti kısa sürede ilerledi. Ahmet Ş. ile arkadaşları Mehmet A. ve Ozan K., konuşmak için Umut Dinç’i Cumhuriyet Mahallesi Hasan Ali Türker Caddesi’ne çağırdı. Caddede bir araya gelen bu kişiler arasında tartışma başladı.

KENDİSİNE TAŞ ATANLARI KURŞUNLADI

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Ahmet Ş. ile arkadaşlarının Umut Dinç’e taşla saldırdığı iddia edildi. Dinç ise aracındaki ruhsatsız tabancayla ateş ederek Ahmet Ş. ve arkadaşları Mehmet A. ile Ozan K.’yı yaraladı. Olayın ardından kaçan Umut Dinç bir süre sonra polis ekiplerince yakalandı.

YARALILARDAN BİRİ YOĞUN BAKIMDA

Savaştepe Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar, daha sonra Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Sol bacağından yaralanan Ahmet Ş. ile Ozan K., tedavilerinin ardından taburcu edilirken, kaburgasının alt kısmından yaralanan Mehmet A.’nın yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor. Türkiye gazetesi

İlginizi çekebilir

KUDÜS’TE BİR KADIKÖYLÜ

KUDÜS’TE BİR KADIKÖYLÜ

selyus