Ana Sayfa YAŞAM 2 Eylül 2017

Başkan Can, “Çocuklarımız için her zaman farklılıklar oluşturmaya çalışıyoruz”

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Ümraniye’de düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar gönüllerince eğlendi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak çocuklarımız için her zaman farklılıklar oluşturmaya çalışıyoruz.

Ümraniye Belediyesi, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde düzenlediği Çocuk Şenliği’nde ilçede yaşayan çocukları ve ailelerini birbirinden eğlenceli etkinlikle buluşturdu. Çocukların doyasıya eğlenmesi ve keyifli vakit geçirmesi adına düzenlenen etkinlik alanında; sahne gösterileri, Karagöz-Hacivat, Keloğlan, Nasreddin Hoca, tırmanma duvarı, engel parkuru, masa labirenti gibi gösteri ve oyunlar yer alıyor. Çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır ve birçok renkli şekerin ikram edildiği festivalde drama atölyesi ve nostalji sokağı gibi eğitici öğretici etkinlikler de çocukları bekliyor. Ümraniye Santral alanındaki etkinliğe katılan herkesin aktivitelerden gün boyu yararlanabileceği ve daha birçok sürpriz etkinliğin gerçekleştirileceği Çocuk Şenliği Festivali bayram boyunca devam edecek.

“ÇOCUKLARIN GELENEKSEL OYUNLARIMIZI UNUTMASINI İSTEMİYORUZ”

Festival alanındaki çocuklarla yakından ilgilenen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak çocuklarımız için her zaman farklılıklar oluşturmaya çalışıyoruz. Dün bayramın birinci günüydü, Kurban Bayramı olması münasebetiyle kurbanlar kesildi, kavurmalar yendi, büyükler ziyaret edildi. Çocuklar bayramın diğer günlerinde neler yapacak? Ya çıkacak böyle eğlence yerlerine gelecek ya da eline alacak bilgisayarı cep telefonunu internete girecek orada oyunlar oynayacak. Saatlerce internetin başında oyun oynayan çocuk bir süre sonra diyalogdan uzak, sosyalliği gelişmemiş bir uşak haline geliyor. Burada geleneksel oyunlarımız da var, bizim amacımız geleneksel oyunlarımızı da çocuklarımıza unutturmamak ve keyifli bir bayram geçirmelerini sağlamak” dedi.
Aileleriyle birlikte festivale katılan çocuklar ise, “Buraya eğlenmek için geldim, keyifli vakit geçiriyorum. Burada oyunlar oynuyoruz, yarışmalara katılıyoruz ve eğleniyoruz” diye konuştular.

İlginizi çekebilir

İBB, kimsesizlerin kimsesi

İBB, kimsesizlerin kimsesi

selyus