Ana Sayfa YAŞAM 30 Haziran 2015

Başkan Türkmen, “Ne mutlu size ki Şehit yakınısınız”

Üsküdar Belediyesi ile Üsküdar Kaymakamlığı işbirliğiyle şehit aileleri ve Gaziler için düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “değerli evlatlarınız, kardeşleriniz Şehitlerimiz eğer memleket söz konusu ise hiçbir fedakârlıktan gözlerini kırpmadan sakınmamış. Ne mutlu size ki hepiniz birer Şehit ve birer Gazi yakınısınız. Bu memlekette her zaman baştacı edilmesi gereken insanlarsınız. Allah sizlerden razı olsun ve Şehitlerimize rahmet eylesin”

Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı Kız Kulesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen organizasyona, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 15. Füze Üst Komutanı Hava Tuğgeneral Şener Yazıcı, şehit yakınları, gaziler ve basın mensupları katıldı. Gecede İlahiler ve Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde iftar vaktini bekleyen vatandaşlar Ezanın okunmasının ardından oruçlarını açtılar.

RAMAZAN RAHMET VE BAĞIŞLANMA AYIDIR

Şehit aileleriyle yakından ilgilenip davetlerine katıldıkları için teşekkür eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu Cehennemden azat olma ayı olan mübarek Ramazan’ı Şerifinizi tebrik ederim. Onbir Ayın Sultanı Ramazan’ı Şerif, hepinizin ve hepimizin hakkında hayırlı olsun. Cenabı Allah bu güzel ay dolayısıyla hepimizi affedeceği kullarının cümlesine dahil eylesin. Bir kez daha Şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktığı siz değerli ailelerine hayırlı, saadetli uzun ömürler diliyorum. Gazilerimize sağlık sıhhat, ebediyete göç edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

VATAN İÇİN CANLARINI SEVE SEVE VERDİLER

Başkan Türkmen, Allah’a iman etmiş mümin insanlar olduklarına vurgu yaparak, “Biliyoruz ki bizim için kutsiyetinden asla taviz veremeyeceğimiz değerlerimiz var. Onlardan bir tanesi ve en önemlisi de vatanımızdır, toprağımızdır. Sizin evlatlarınız, eşleriniz, kardeşleriniz bu kutsal varlığımız, vatanımız ve memleketimiz için, bu milletin huzuru, bekası ve kardeşliği için canlarını seve seve vermekten asla çekinmemiş. Ve yine değerli evlatlarınız, kardeşleriniz Şehitlerimiz eğer memleket söz konusu ise hiçbir fedakârlıktan gözlerini kırpmadan sakınmamış. Ne mutlu size ki hepiniz birer Şehit ve birer Gazi yakınısınız. Bu memlekette her zaman baştacı edilmesi gereken insanlarsınız. Allah sizlerden razı olsun ve Şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.

“ÜSKÜDAR, ANADOLU’MUZ, TÜRKİYE’MİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR MERKEZDİR”

Başkan Hilmi Türkmen, “Üsküdar’ımız hakikaten çok güzel bir şehir, kültür şehri. Üsküdar’ımızın tarihine baktığımızda ‘Kurtuluş Şavaşı’ yıllarında Anadolu’ya asker ve silah sevkiyatının yapıldığı önemli bir şehir. Üsküdar’ımızın böylede güzel bir özelliği var. Üsküdar, Anadolu’muz, Türkiye’miz Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz için önemli bir merkezdir. Bu önemli merkezde bugün sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle birlikte iftar soframızda orucumuzu açmaktan ayrı bir mutluluk duyduk. Allah hepinizden razı olsun. Şehitlerimizi tekrar rahmetle, minnetle, şükranla yadediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum”

EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Bir arada iftar yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten şehit yakını Turgut Özkan, “Böyle bir organizasyon düzenlediklerinden dolayı Üsküdar Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Çok memnun kaldık. Bu tarz organizasyonlar inşallah böyle devam eder. O eski anıları da, vatandaşın acılı günlerini ve geçmişteki olayları gündeme getirmeleri çok güzel bir şey. Bu organizasyonda emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:
selyus