Ana Sayfa YAŞAM 22 Ağustos 2021

Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, binlerce Sancaktepeli vatandaşa aşure ikram etti

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, Muharrem ayı dolayısıyla Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sağlık çalışanları ile vatandaşlara aşure ikram etti. Başkan Döğücü ayrıca Sarıgazi Demokrasi Caddesi, Yenidoğan Meydanı ve Samandıra Saat Kulesi Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı… 

Sancaktepe’de Muharrem ayı dolayısıyla Sancaktepe Belediyesi tarafından vatandaşlara aşure dağıtıldı. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü Sarıgazi Demokrasi Caddesi, Yenidoğan Meydanı ve Samandıra Saat Kulesi Meydanı’nda kurulan alanlarda vatandaşlar aşure ikramında bulunuldu. Dev kazanlarda yapılan Türk bayrağı desenli aşure hastane önünde sağlık çalışanları ve vatandaşa dağıtıldı. Etkinliğe Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü de katılarak vatandaşla bir araya geldi. Başkan Şeyma Döğücü, İlçe Başkanı Adil Kandemir ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanı sıra Sancaktepe’de Sarıgazi Demokrasi Caddesi, Yenidoğan Dörtyol Meydanı ve Samandıra Saat Kulesinde de vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Etkinlikte konuşan Başkan Şeyma Döğücü, “Mübarek Muharrem ayının ilk 10 gününü geçirdik ve aşure gününe eriştik. Biz de ilçemizde aşurelerimizi dağıtmak için kazanlarımızı kaynattık. İlk olarak ilçemizde Şehit Profesör Doktor İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanemizin bahçesinde hastalarımıza ve yakınlarına dağıtarak başladık ve üç meydanımızda dağıtımlara devam ettik. Muharrem ayı, içinde birçok inanışı barındıran, bereketin bolluğun, kardeşliğin, huzurun ayı, kurtuluşun ayı. İnşallah ülkemize, milletimize, insanlığa hayırlar getirir duasıyla bu bereketli günü Sancaktepe halkımızla paylaşıyoruz. Bereketli olsun diyoruz. Rabbim hayırlar nasip etsin inşallah” dedi.

selyus