Ana Sayfa YAŞAM 13 Mayıs 2018

Beykoz Belediyesi şehit Kemal Zeren’in ailesine ev hediye etti

Beykoz Belediyesi Ekim 2017’de Van Başkale’de şehit düşen Beykozlu Onbaşı Kemal Zeren’in ailesine ev hediye etti. Ayrıca Arkboyu Camii’ne Şehit Onbaşı Kemal Zeren Camii adı verildi. Yeni evin bir odasını Şehit Onbaşı Kemal Zeren eşyalarıyla dolduran kardeşleri duygularını anlatırken gözyaşlarına boğuldu.

Ekim 2017’de Van’ın Başkale ilçesi Esenyamaç kırsalında bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olan Onbaşı Kemal Zeren’in adı Beykoz’da ikamet ettiği mahalledeki camiye verilirken, ailesine Beykoz Belediyesi tarafından ev hediye edildi. Cuma namazının ardından Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in evinin önünde düzenlenen törenle Arkboyu Camisine şehidin adı verilirken, ailesine hediye edilen evin anahtarı da teslim edildi. Düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, belediye başkan yardımcıları, Beykoz Müftüsü Ali Efe, ile birlikte meclis üyeleri, Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in babası Mehmet Zeren, annesi Esme Zeren, kardeşleri, akrabaları ve vatandaşlar katıldı.

“HEM CAMİYE İSMİNİ VERDİK, HEM AİLESİNE EV TAKDİM ETTİK”

Törende duygularını dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Eminimdir ki diğer belediyelerde yapıyorlardır ama. Kardeşimiz bizim için çok özel bir arkadaştı. Bölgede sevilen, sayılan bir kardeşimizdi. Hem camiimizin ismini ona verdik hem de ailesi için çok farklı bir bina yaparak takdim ettik. Bunun içerisindeki bir odayı Kemal Zeren’e ayırdılar. Onun eşyaları ile doldurdular. Bu çok farklı bir şey oldu. İnsanı heyecanlandıran, duygulandıran bir olay. Ailesi odayı gelip gidenlerin ziyaretine aşacaklarını düşünüyorum” dedi.

ŞEHİDİN KARDEŞLERİM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Beykoz Belediyesi’nin hediye ettiği evin bir odasını Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in eşyaları ile dolduran ve yatağına Türk Bayrağı seren kardeşlerini duygun dolu anlar yaşadı. Şehidin kız kardeşi evin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederken, gözyaşlarını tutamadı.

selyus