Ana Sayfa YAŞAM 12 Kasım 2018

Bugün Emine Şahin’e yarın bize yapılır!

Allah’a CC., Peygamber Efendimize, Kur’un-i Kerim’imize küfür ve hakaret etmenin suç olmadığı Avrupa menşeli  kanunlarımızda, 10 Kasım gibi izahı olmayan bir kutlamaya itiraz ederek “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” dedin mi suç! Bu ülkenin bir evladı olan Emine Şahin, 10 Kasım saygı duruşuna karşı çıkarak “Atatürk ilah değildir” dedi diye nasıl suç işlemiş olduğunu birileri açıklasın bize!

Geçmişteki bozuk zihniyetin getirdiği bu hakkaniyetsiz kanunlarla en çok mağduriyet yaşayanlardan biri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a soruyoruz: “Atatürk ilah değildir” demek suç mu? Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e soruyoruz: “Atatürk ilah değildir” demek suç mu?

Edirne’deki 10 Kasım törenlerde, tören alanının yanından geçen Emine Şahin, “Atatürk ilah değildir, Allah’ın kanunları var. Atatürk Batı’nın kanunlarını getirdi” diye bağırmaya başladı. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Şahin, daha sonra ‘Atatürk’e hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Emine Şahin, pişman olmadığını Atatürk’ü bu şekilde anmanın dinine aykırı olduğunu savundu. Geceyi gözaltında geçiren Şahin, işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Emine Şahin, ‘Atatürk hatırasına alenen hakaret’ suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

selyus