Ana Sayfa YAŞAM 19 Nisan 2015

Çekmeköy Belediyesi’nin onur gecesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkan Ahmet Poyraz’ın öncülüğünde Çekmeköy Belediyesi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

Çekmeköy Belediyesi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doğumunun seneidevriyesinde Hz. Muhammed’i rahmetle, minnetle, özlemle andıklarını, kendisine bağlılıklarını bir kez de bu toplantı vesilesiyle ifade ettiklerini söyledi.

Anadolu Ajansının haberine göre Çekmeköy Belediyesi, Başkan Ahmet Poyraz’ın öncülüğünde düzenlediği bu büyük organizasyonun üstesinden başarıyla gelmesinin ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan teşekküre layık görülerek almış oldu.

TÖRENE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinı yaptığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile değerli eşleri Emine Erdoğan’ın şereflendirdiği ödül törenine ayrıca; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı İffet Poat, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan ile Muharrem Ödemiş, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Marmara Üniversitesi Rektörü M. Emin Arat, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Ali Köse, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcıları Şenol Çetin, Eyüp Yıldırım, Şahmettin Yüksel, Ahmet Epli, Fatih Sırmacı, Latif Coşar, Hasan Öztürk, yarışmaya katılan üniversite öğrencileri ve binlerce İstanbullu katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

“BİZ İŞTE BÖYLE BİR GENÇLİK İSTİYORUZ”

“Ellerine kalemi alarak, Nur Peygamberini, Güllerin Elçisini kağıda aktaran bu gençliği gördükçe ülkem adına, milletim adına ne kadar gururlandım bilemezsiniz” diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz işte böyle bir gençlik istiyoruz. Elinde döner bıçaklarıyla dolaşan bir gençlik istemiyoruz. Molotofkokteyliyle dolaşan gençlik istemiyoruz. Demir bilyeler atacak sapanlarla dolaşan gençlik istemiyoruz. Biz saygıyı, sevgiyi, özellikle de sevgili Peygamberimizin izinde bulan bir nesil istiyoruz. Gençler, siz bizim gururumuzsunuz. Siz bu ülkenin, bu milletin, ümmetin göz bebeğisiniz. Allah gayretinizi mübarek kılsın. Niyetinizi menziline ulaştırsın.”

“ONU TARİF ETMEYE MISRALAR KAFİ GELMEZ”

Erdoğan, 1400 yıllık İslam tarihi boyunca pek çok ilim adamı, sanatçı ve edebiyatçının dili döndüğünce Hz. Peygamberi çağına anlatmaya, dönemine tanıtmaya çalıştığını söyledi.

Her dönemin kendine özgü siyer külliyatı yazıldığını ve yazılamaya da devam ettiğini belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyadaki kağıtların tümünü doldursak, mürekkebin hepsini kullansak bile o Rahmet Peygamberini anlatamayız. Onu tarif etmeye mısralar kafi gelmez. Onun yüceliğini dile getirecek kelimeler bulamayız.”

“HİÇBİR KİTAP HZ. PEYGAMBERİ KUR’AN-I KERİM KADAR GÜZEL VE DOĞRU ANLATAMAZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir kitabın Hz. Peygamberi Kur’an-ı Kerim kadar güzel ve doğru anlatamadığını ve anlatamayacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Kur’an’da Cenabı Zülcelal Hazretleri, Peygamberimize ‘Biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik’ diyor. Bu ifadenin üstünde bir ifade olabilir mi? Bir kutsi hadiste, Allah’ın Peygamber için ‘Sen olmasaydın, eğer sen olmasaydın alemleri yaratmazdım’ dediği ifade ediliyor.”

 

Etiketler:
selyus