Ana Sayfa YAŞAM 27 Nisan 2016

Çekmeköy Çocuk, çocuklarla buluştu

Çekmeköy Belediyesi’nin yeni dergisi “Çekmeköy Çocuk” Nisan sayısıyla yayın hayatına başladı. Çekmeköylü çocukların eğlenirken eğitilmesini amaçlayan derginin dağıtım programı İsmihan İsmet Süzer İlk Öğretim Okulu’nda yapıldı.

Çekmeköy Belediyesi’nin yeni dergisi “Çekmeköy Çocuk” dopdolu içeriğiyle yayın hayatına başladı. Her ayın ilk haftasında yayınlanacak dergi ilk aşamada her ay 20 bin adet basılacak. Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile çıkan dergide bulmacalar, tarih, kültür, bilim, sanat gibi bir çok alana ait eğitici bilgiler olacak. Çekmeköy Postası başlığı altında Çekmeköylü çocuklar çizdikleri resimleri, yazdıkları şiirleri kendi adları ve fotoğrafları ile birlikte dergide yerini alacak. Çocuklar fotoğraflarını [email protected] adresinden Çekmeköy Belediyesi’ne ulaştırabilecekler. Vatandaşlar dergilere Çekmeköy Belediyesi Merkez Binası, Kültür Merkezleri ve Seri Nokta birimlerinden ücretsiz olarak ulaşabilecekler. 

Çekmeköylü çocukların eğlenirken eğitilmesini amaçlayan derginin dağıtım programı İsmihan İsmet Süzer İlk Öğretim Okulu’nda yapıldı. Dağıtım programına Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı katıldı.

Dergi Genel Yayın Yönetmeni ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, “Bu dergiyi okurken; çizgi öyküler, bulmacalar, tarih, kültür, bilim, sanat sayfalarında, kendinizi renkli bir dünyanın içinde bulacaksınız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, onlara bugün vereceğimiz her şey yarınımızı şekillendirecek diyerek göreve geldiği ilk günden beri çocuklar için çalışan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bu derginin yapılması ve sizlerle buluşması için büyük emek harcadı. Büyük bir ekibin şevkle hazırladığı bu dergiyi sevmenizi, ona sahip çıkmanızı umut ediyoruz” dedi.

Dergi hakkında bilgilendirme yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Eğlenceli, eğitici, öğretici içeriği ile Çekmeköylü Çocukların klavuzu olacak yepyeni bir dergi hazırladık. Anne ve babalarla birlikte, uzmanların da görüşleri alınarak hazırlanan ve birbirinden güzel etkinlikleri içeren bu çalışma ile hayal gücünüzün sınırlarını genişletmeyi, genel kültürünüzü artırmayı, zihinsel ve ruhsal gelişiminize katkıda bulunmayı hedefledik. Tüm bunları yaparken yaş grubunuza uygun olarak bıkmadan, sıkılmadan öğrenebileceğiniz bir yol izleyerek, eğlenirken öğrenebileceğiniz sayfalar oluştu. Bu derginin yapımı ve size ulaşmasında bizlere destek olan Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız salonda bulunan çocuklara bu dergiyi sevdiniz mi diye sorduktan sonra “Çocuklar için yapılmış çok güzel bir çalışma. İlk sayısını inceleme fırsatı buldum. Ülkemizin çeşitli yöreleri, yemek tarifleri oyunlar gibi çok ince detaylar düşünülmüş. Dergiyle birlikte çok güzel hediyelerde sizi bekliyor. Dergide emeği geçen herkesi tebrik ediyorum“ dedi.

selyus