Ana Sayfa YAŞAM 22 Eylül 2018

Çekmeköy’de Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali’ne yoğun katılım

Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen ve lezzete doyuran, ünlü şeflerle vatandaşları bir araya getiren Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali Çekmeköy’de başladı. Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen festivalde mutfağa giren miniklerin lezzet yarışını aileler heyecanla izlerken o anlar renkli görüntüler oluşturdu.

Birbirinden lezzetli yemekler ve mutfağa dair birçok konunun yer aldığı Çekmeköy Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Şeffaf Mutfak Güvenli Gıda Festivali başladı. Çekmeköy Belediyesi’nin bahçesinde gerçekleşen festivalin açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Ataş, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, aşçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalde, yiyecekler sergilenirken vatandaşlar sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirildi. Festivalde miniklere doğru el yıkama teknikleri anlatılırken çocuklar kendileri için hazırlanan mini alanlarda mutfağa girdi. Minikler keklerini rengarenk süsleyerek lezzet yarışı yaparken aileleri de heyecanla çocuklarını izledi. Çocukların en lezzetli keki yapmak için uğraştığı o anlar ise renkli görüntüler oluşturdu. Festivalde ayrıca Çekmeköy Belediyesi’nin denetimlerinden geçerek Şeffaf Mutfak Bayrağı alan işletmelere de belgeleri takdim edildi.

“HERKESİ BUGÜN VE YARIN BU FESTİVALE DAVET EDİYORUM”

Festivalde küçükten büyüğe herkes için birçok etkinliğin yapıldığını ve katılımdan dolayı çok memnun olduğunu belirten Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Bizim burada anaokulundaki çocuklarımıza, ellerini nasıl yıkayabileceklerinden nasıl pasta yapabileceklerine, ünlü şeflerimizin burada yemek tariflerine kadar birçok etkinliğin olduğu bir gıda festivali. Burada hijyeni önemsiyoruz, bölgemizde bu sertifikaları almaya hak kazanan firmalarımızı önemseyerek paydaş olarak bu işi yapıyoruz. Her kesimin bir şeyler bulabileceği güzel bir etkinlik herkesi bugün ve yarın bu festivale davet ediyorum” dedi.

selyus