Ana Sayfa TÜRKİYE EKONOMİSİ, YAŞAM 9 Ağustos 2019

Emekliler Başkan Erdoğan’a dua ediyor

Bayram ikramiyelerini almak için ATM’lere gelen emekliler, ikramiyeleri ile ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirtti. İkramiyeden memnun olduklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devlete dua ettiklerini söyleyen emekliler, ikramiye ile kurbanlık alacaklarını söylediler.

Milyonlarca emeklinin beklediği emekli ikramiyeleri ve memur maaşları hesaplara yattı. Bayram ikramiyelerini almak için ATM’lere akın eden emekli vatandaşlar, yatan ikramiyeden memnun olduklarını belirtti. Çoğu vatandaş bu ikramiye ile kurbanlık alacağını söyledi.

“KURBANLIĞI DEVLETİN VERDİĞİ BAYRAM İKRAMİYESİYLE ALACAĞIM”

Emekli Ramazan Temel, bayram ikramiyesini çektiğini söyleyerek, “İkramiyeyi çektim. Çok şükür memnunum. Kurbanlığımı alacağım ve evimi bu sayede sevindireceğim. Bundan daha güzel ne olabilir. Kurbanlığı devletin verdiği bayram ikramiyesiyle alacağım. Yetmezse emekli maaşımdan da biraz ekleyeceğim” dedi.

“BAYRAM İKRAMİYESİNİ KURBANLIK ALARAK DEĞERLENDİRECEĞİM”

Faruk Uçar da bayram ikramiyesini çekmeye geldiğinin altını çizerek, “Başkan Erdoğan’dan ve Devletten Allah razı olsun. Kurbanlık ücretimizin yarısı bu sayede çıkıyor. Bayram ikramiyesini kurbanlık alarak değerlendireceğim” diye konuştu.

Bayram ikramiyeleri dün itibariyle SSK emeklilerin hesaplarına yatırılmıştı. İkramiyeler, bugün de Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında olanların banka hesaplarına aktarıldı. Toplamda 12 milyonu aştın sayıda emekliye bayram ikramiyesi verildi.

selyus