Ana Sayfa YAŞAM 27 Mart 2016

Hilmi Türkmen Adile Sultan Huzurevi’ni ziyaret etti

Adile Sultan Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Yaşlılarımız baş tacımızdır. Yaşlısına sahip çıkmayan, hürmet etmeyen bir toplum güçlü olamaz. Üsküdar Belediyesi olarak yaşlılarımıza hizmeti bir borç biliyoruz.”

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, Yaşlılar Haftası vesilesiyle Adile Sultan Huzurevi’nde sürpriz bir etkinlik düzenleyerek “Üsküdar’ın Çınarları”nı ziyaret etti. Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne bağlı müzik atölyeleri öğrencilerinden oluşan on kişilik müzisyen grubu huzurevinde yaşamlarını sürdüren Üsküdar’ın deneyim abidelerine doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu.

“YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZDIR”

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesindeki Üsküdar Gençlik Orkestrası eskilerin unutulmaz eserlerini icra ederken, 40 kadar huzurevi sakini de onlarla birlikte şarkı söyledi. Geçmişten günümüze sempatik bir köprünün kurulduğu bu eşsiz geceye Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katılması huzurevi ahalisini sevince boğdu. Huzurevinin sakinleriyle tek tek ilgilenen Hilmi Türkmen onlarla birlikte şarkı söyledi, icra edilen eserlere tempo tutarak eşlik etti.

Huzurevinin sakinleriyle tek tek ilgilenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Yaşlılarımız baş tacımızdır. Yaşlısına sahip çıkmayan, hürmet etmeyen bir toplum güçlü olamaz. Üsküdar Belediyesi olarak yaşlılarımıza hizmeti bir borç biliyoruz,” dedi.etkinlik

Adile Sultan Huzurevi sakinleri gördükleri ilgi üzerine duygu dolu anlar yaşadılar. 

selyus