Ana Sayfa YAŞAM, YEREL YÖNETİMLER 19 Nisan 2021

Sancaktepe’de sofralar ayrı, gönüller bir

Sancaktepe Belediyesi, Onbir ayın Sultanı Ramazan ayında Covid-19 nedeniyle yaşanan olumsuzlukların etkisini azaltmak ve Ramazan’ın ikliminin ruhuna yakışır şekilde yaşanması için büyük çaba sarf ediyor.

Başkan Döğücü, “Pandemi sürecinin başladığı geçen yıl da hem bu süreç boyunca hem de Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırdık. Geçtiğimiz yıl Pandemi başlangıcı ve Ramazan ayı ile yapmış olduğumuz çalışmalar ile İstanbul’da örnek belediyelerden birisi olduk.”

Sancaktepe Belediyesi, her zaman yanında olduğu ihtiyaç sahibi aileleri Ramazan ayında da yalnız bırakmıyor. 7’den 70’e tüm personel, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak gıda kolilerinin dağıtımına başladı.

Oluşturulan talep doğrultusunda 10 bin gıda kolisi ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere Ramazan ayı boyunca dağıtılacak. Böylece gıda kolileri ile özellikle dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yaşayabileceği mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacak.

Sancaktepe Belediyesi Aşevi’nde sevgi ve özveriyle hazırlanan sıcak yemekler yemek yapamayacak durumda olan hasta, yaşlı ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine götürülmeye devam ediyor.

Ayrıca ilçede bulunan 19 mahalleye pide dağıtımı ile ilçenin 4 farklı noktasında evlerine iftara yetişmeye çalışan vatandaşlara iftarlık kumanya dağıtımı Ramazan ayı süresince devam edecek.

Belediye ekipleri içinde bulunduğumuz pandemi süresince canla başla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanları için Dr. Feriha Öz Pandemi Hastanesi ve Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde iftar ve sahurda çorba ikramı yapmaya devam ediyor.

“GEÇTİĞİMİZ YIL PANDEMİ BAŞLANGICI VE RAMAZAN AYI İLE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALAR İLE İSTANBUL’DA ÖRNEK BELEDİYELERDEN BİRİSİ OLDUK”

Belediye olarak ihtiyaç sahibi, hasta, yaşlı ve dar gelirli vatandaşlara yönelik sosyal yardımlarını 365 gün aralıksız sürdürdüklerini söyleyen Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, “Pandemi sürecinin başladığı geçen yıl da hem bu süreç boyunca hem de Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştırdık. Geçtiğimiz yıl Pandemi başlangıcı ve Ramazan ayı ile yapmış olduğumuz çalışmalar ile İstanbul’da örnek belediyelerden birisi olduk. Sadece sosyal yardımlar değil, pandemiyle topyekûn mücadele anlamında maske, hijyen paketi ve genel dezenfeksiyon anlamında da ilk harekete geçen belediyelerden olmuştuk. Bu sene de Ramazan ayı ile birlikte insanlarımıza küçük de olsa katkı sunabilmek, onlara Ramazan’ın bereketini, sevincini yaşatabilmek adına hazırlıklarımızı tamamlayarak topyekûn her birimden personel arkadaşımızın katılımı ile çalışmalara başladık” açıklamalarında bulundu.

selyus