Ana Sayfa YAŞAM 31 Ağustos 2021

Sancaktepe’de zafer coşkusu vardı

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde Meydan Park’ta, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile 30 Ağustos 1922 Zafer Bayramı kutlamaları programı düzenlendi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program, şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve protokol konuşmaları gerçekleşti. Zafer kutlamaları programı Kültür Bakanlığı’na bağlı Türk Halk Müziği konseri, Mehteran gösterimi, halk dansları ekibinin gösterisi ve Ertuğrul 1890 filminin gösterimi ile devam etti.

“HER İKİ ZAFERİN İNANÇ VE KARARLILIKLA YAZILMIŞ KAHRAMANLIK DESTANLARIDIR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı yaptığı konuşmada, “26 Ağustos 1071 ve 30 Ağustos 1922 yıllarının tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Her iki zaferin inanç ve kararlılıkla yazılmış kahramanlık destanlarıdır. 1071’de Malazgirt’te Sultan Alparslan ve şanlı ordusu ile bağımsızlığına olan inancının zaferle taçlandırıldığı Büyük Taarruz’un 99. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı ordusunu zafere götüren birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet daim olması temennisiyle tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.

“BAŞKOMUTANLIK MEYDAN MUHAREBESİ ŞANLI TARİHİMİZİN MİHENK TAŞLARINDAN BİRİDİR”

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise yaptığı konuşmada “Sultan Alparslan komutasında Anadolu’nun kapılarının Türklere açılması ve Türk yurdu olarak bugünlere kadar gelmesini sağlayan Malazgirt Zaferi ve Gazi Mustafa Kemal komutasında işgalci güçlere büyük bir darbe indirilmiş Başkomutanlık Meydan Muharebesi şanlı tarihimizin mihenk taşlarından biridir. Köklü geçmişten, güçlü bir geleceğe uzanan bu kutlu zaferlerin yankıları günümüzde hala sürmektedir ve daha nice bin yıllarda da yankılanacaktır. Askeri bir başarının ötesinde, aklın, yeteneğin, imanın, sabrın, fedakarlığın, dirayetin ve güçlü bir iradenin eseri olan her iki zaferde şehit olan kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.

selyus