Ana Sayfa YAŞAM 12 Mayıs 2024

Sultanbeyli’de camilere özel bakım

Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Tombaş, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Her alanda yürütülen çalışmalarla yakından ilgilenen Başkan Ali Tombaş, yeni uygulamalara da imza atıyor.

Başkan Ali Tombaş, Sultanbeyli genelindeki bütün camilerin her hafta Cuma namazı öncesi tuvalet, lavabo ve şadırvanların belediye ekipleri tarafından düzenli olarak yıkanıp temizlenmesi hizmetini başlattı.

Camilerin çevre temizliği günlük olarak rutin bir şekilde yapılıyor. Bunun yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Cami Temizlik Ekibi tarafından camilerin halıları yıkanıp detaylı iç temizlik gerçekleştiriliyor. Temizlik işlemlerinde halk sağlığına uygun temizlik malzemelerinin kullanımına özen gösteriliyor.

Başkan Ali Tombaş, cami temizliği hizmetine ilişkin sosyal medya hesaplarından bir video paylaştı. Verilen hizmetin detaylı bir şekilde tanıtıldığı video vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı. Cami cemaati de temizlik hizmetinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Ayrıca Sultanbeyli Belediyesi tarafından, ilçe genelindeki cemevlerine de temizlik hizmeti veriliyor. Vatandaşların konforlu ve temiz kullanımı için gerekli temizlik çalışmaları, belli periyotlar dahilinde hizmet sunuluyor.

selyus