Ana Sayfa YAŞAM 1 Mayıs 2024

Türk Kızılay’ı Kadıköy Şubesi, Performans Türkiye 2’incisi oldu

Türk Kızılay’ı 2023 yılı Türkiye Performans Ödül töreni gerçekleşti.

Performansta 2023 yılı Türkiye 2. olan Kadıköy Şubesi’nin ödülünü Şube Başkanı Birol Boz, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz’ın elinden aldı.

Şube Balkanı Birol Boz, “Bu gururu ve sevinci bizlere yaşatan başta Yönetim Kurulu Üyelerime, Kadın ve Gençlik Birimi Başkanları ile yönetimlerine, çok kıymetli bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Yıl boyunca ihtiyacı olanın yanında olmak ve farklı ihtiyaçlara çözüm sunmak için çalışan Kızılay, ülke genelinde hizmet veren şubelerinin çalışmalarını yakından takip ediyor. Kızılay, il merkezleri, şubeleri ve temsilciliklerinin çalışmalarını onurlandırmak için de Ankara’da bir program organize etti.

Şubelerinin çalışmalarını daha fazla iyilik için performansa tabi tutan ve iyilikte yarışmalarını sağlayan Kızılay, en iyileri onurlandırdığı bir program organize etti. Kızılay’ın Ankara’daki Afet Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, belirlenen 63 kritere göre farklı kategorilerde sıralamaya giren şubelerin ödülleri, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi.

“KIZILAY AİLEM DİYE HİTAP EDİYORUZ BİRBİRİMİZE”

Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Kızılay Ailem diye hitap ediyoruz birbirimize. Zor günlerde birbirinin elini tutup kenetlenen, iyi günler için birbirini ayağa kaldıran ve sonrasında da el ele güzel günleri de paylaşabilen bir ekiptir aslında aile. Sahada bu güçlü ailenin parçası olduğumuzu sizlerle hissediyoruz. Çünkü siz birebir insana temas ediyor, maneviyatı yüksek işler gerçekleştiriyorsunuz. Bugün burada performans töreni gerçekleştiriyoruz ama ben performanstan çok ayna ifadesini kullanmayı tercih ediyorum. Bu etkinliklerin bir tane amacı vardır. Hepimiz aynı tarafa doğru bir adım attığımız zaman o hareket bir hedefe doğru ivme kazanır. Belirlediğimiz kriterlerde bu hareketin sizlerle daha fazla ivmelenmesi için gerekli.” dedi

“BU BAŞARI AYNI ZAMANDA BİR TEŞVİK BAŞARISI”

Burada başarıyı oluşturanın Kızılaycılar olduğunu vurgulayan Genel Sekreter Murat Ellialtı ise “Bu başarı aynı zamanda bir teşvik başarısı. Yani daha iyi çalışmaya birbirimiz teşvik edelim, hayırda yarışalım diye ortaya konuldu. Başarıyı elde etmek çok güzel ama onu devam ettirmek daha önemli. Daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız.” ifadesinde bulundu.

Şubelerin başarı sıralaması ise şu şekilde gerçekleşti:

İL MERKEZLERİ SIRALAMASI

 1. Trabzon
 2. Ankara
 3. Elazığ

İLÇE ŞUBE SIRALAMASI

 1. Doğubeyazıt
 2. Kadıköy
 3. Kağıthane

TEMSİLCİLİK SIRALAMASI

 1. Harran
 2. Suruç
 3. Bozkurt

GAYRİMENKUL BAĞIŞ İL SIRALAMASI

 1. Bursa
 2. Karabük
 3. Düzce

GAYRİMENKUL BAĞIŞ İLÇE SIRALAMASI

 1. Turgutlu
 2. Karatay
 3. Kağıthane

NAKDİ BAĞIŞ İL SIRALAMASI

 1. Kayseri
 2. Adana
 3. İstanbul Büyükşehir

NAKDİ BAĞIŞ İLÇE SIRALAMASI

 1. Güngören
 2. İstanbul Merkez
 3. Üsküdar

NAKDİ BAĞIŞ TEMSİLCİLİK SIRALAMASI

 1. Taşköprü
 2. Çatalpınar
 3. Tutak

AYNİ BAĞIŞ İL SIRALAMASI

 1. Ankara
 2. Hatay
 3. İstanbul Büyükşehir

AYNİ BAĞIŞ İLÇE SIRALAMASI

 1. Güngören
 2. İstanbul Merkez
 3. Eyüpsultan

AYNİ BAĞIŞ TEMSİLCİLİK SIRALAMASI

 1. Urla
 2. Diyadin
 3. Taşköprü

WEB SİTESİ KULLANIM ORANI

 1. Hatay
 2. Kırklareli
 3. Ağrı

BİZ KIZILAY İL KULLANIM ORANI

 1. Hatay
 2. Trabzon
 3. Diyarbakır

BİZ KIZILAY İLÇE KULLANIM ORANI

 1. Kızıltepe
 2. Akyazı
 3. Kağıthane

BİZ KIZILAY TEMSİLCİLİK KULLANIM ORANI

 1. Gevaş
 2. Diyadin
 3. Urla

selyus