Ana Sayfa YAŞAM, YEREL YÖNETİMLER 4 Nisan 2022

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı çocuklarla iftarda buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, yaşları 8 ile 14 arasında değişen 250 çocukla birlikte iftar yaptı. Çocukların iftar yaptığı masaları tek tek gezen Başkan Yazıcı, çocuklara oyuncak hediye etti. Program sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Yazıcı,” Bu gelenekle beraber gelecek nesillere Ramazan ayının rahmetini, bereketini, paylaşmayı, paylaşırken duyulacak mutluluğu, aynı sofralarda kardeş olmanın ruhunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, Ramazan-ı Şerif dolayısı ile Tuzlalı çocuklarla iftar sofralarında buluştu. Tuzlalı 8-14 yaş grubu çocukların; sokağın olumsuz ortamından uzaklaştırarak, güvenli ve kontrollü bir ortamda ders çalışmalarını, kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını, boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirmelerini, sosyal alanda yeteneklerini geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı tarafından hayata geçirilen Bilgi Evleri’ne giden 250 çocuk, ‘İlk İftarım’ programında bir araya geldi. Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı da katıldı. Başkan Yazıcı ve çocuklar birlikte oruç açtılar. İftarın ardından Başkan Yazıcı, masaları tek tek gezerek programa katılan çocuklarla yakından ilgilendi. Bilgi Evi öğrencileri, Başkan Yazıcı’ya ebru sanatından yaptıkları tabloyu hediye ettiler. Başkan Yazıcı da çocuklara oyuncak hediye etti. Başkan Yazıcı ve çocuklar keyifli anları ise kameralara yansıdı.

“BU İFTARLAR BİZİM GELENEĞİMİZ OLDU”

Program sonrasında açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, “5 bini aşan Bilgi Evleri öğrencilerimizle birlikte bugün iftarı yaptık. Aslında ilk oruç tutan çocuklarımız vardı. Bu bizim bir geleneğimiz oldu. Bu gelenekle beraber gelecek nesillere Ramazan ayının rahmetini, bereketini, paylaşmayı, paylaşırken duyulacak mutluluğu, aynı sofralarda kardeş olmanın ruhunu anlatmaya çalışıyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çocukların anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Geleceğimiz bu gençlerimizin ellerinde. Milli ve manevi değerlerimizle beraber geleceği birlikte imar etmemiz gereken önemli değerleri şimdiden vermezsek gelecekte sıkıntı çekebiliriz. O nedenle bunlar çok kıymetli. Ramazan’ı tebrik ediyorum. Rabb’im İnşallah hayırlısı ile Ramazan Bayramı’na ulaşmamızı nasip eder. Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

İftar programına katılan bilgi evi öğrencisi Kenan Şen, “Ramazan güzel gidiyor. Biraz acıktım” dedi.

Bir diğer Bilgi Evi Öğrencisi Güler Nergiz, “6’ıncı sınıf öğrencisiyim. Ramazan şu anda güzel gidiyor. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Buradaki gibi toplulukla iftar yapmak beni çok mutlu etti. Arkadaşlarımı da mutlu etmiştir” dedi.

selyus