Ana Sayfa YAŞAM 26 Temmuz 2016

Ümraniye’de okunan ‘Sela’lar göklerde yankılandı

Milli İrade Nöbeti’nin 10. gününde Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua programına binlerce vatandaş katıldı. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın ev sahipliğinde düzenlenen programda Ümraniye Meydanı Sela sesleri ile inledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın ev sahipliğinde Ümraniye Belediyesi tarafından FETÖ-PDY’nin darbe girişiminde hayatını kaybeden Şehitler için düzenlenen Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua programına binlerce vatandaş katıldı.

Programa, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Hulusi Şentürk, Metin Külünk ve Mehmet Ali Pulcu, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Hüsrev, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Gazeteci Yazar Abdurrahman Dilipak, Yazar Av. Sibel Eraslan, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, şehit aileleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, çeşitli ulusal kanallarda canlı olarak yayınlandı.

Yazar Av. Sibel Eraslan da programda bir konuşma gerçekleştirdi. “Bugün buradaysak şehitlerimiz sayesindedir. Allah’ın rahmet ve mağfireti onların üzerine olsun. Şehitlerimize baktığımda oğullarımı görüyorum. Allah, şehitlerimiz sayesinde plan yapanların planlarına engel olmuştur. Allah şehitlerimizden razı olsun. Dik durmak şehitlerimizin bize vasiyetidir, her hâlde Başkomutanımızın emrindeyiz” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu ise yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi yaşananları kınayarak, “Allah bu hadiseyi gerçekleştirenlere bir daha fırsat vermesin ve bu gruba zamanında inanıp güvenenler de bir an evvel bu yanlıştan dönsünler” dedi.

“MİLLETİN GÜCÜNÜN KARŞISINDA HİÇBİR ŞEY DURAMAZ”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Yeryüzündeki Müslümanlar ve mazlumlar üzerinde yapılmaya çalışılan hesaplar sizler sayesinde bozulmuştur. Hesap yapanlar, bu milletin celaletini, cesaretini, tanklara ve kurşunlara göğüslerini siper edeceğini, Cumhurbaşkanımızın işgal edilen havalimanına ineceğini hesap edememişlerdir. En önemlisi, ‘Allah tuzakları bozanların ve karşı tuzak kuranların en hayırlısıdır’ ve onlar Allah’ın hesabını hesap edememişlerdir” dedi.

“Demokrasi nöbetinin ilk gününden beri Ümraniyeliler olarak hem ilçemizde hem de Başkomutanımızın evinde, Kısıklı’da nöbetimizi tutuyor; ayrıca belediye olarak, farklı ilçelerden gelip nöbet tutan kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Hasan Can, “Milletin gücünün karşısında hiçbir şey duramaz, millet bu işe dur demiştir” dedi. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Başkan Hasan Can, “Milletimize, Cumhurbaşkanımıza ve demokrasinin destekçisi olan tüm siyasetçilerimize teşekkür ediyor, Allah’a şükrediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu da, “Kanlı darbe girişiminin 10. gününde yine meydanlardayız, halkımız demokrasiye ve millî iradeye sahip çıkıyor” diyerek millî birlik ve bütünlüğün öneminden bahsetti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gerçekleştirdiği konuşmada darbe teşebbüsünde bulunanları kınayarak, vatana ihanet edenlerin Mehmetçik olamayacağını dile getirdi. Tarihten örneklerle Türkiye’nin geleceğinin bugünden daha güzel olacağını ve ülkenin yükselip güçleneceğini dile getiren Külünk, “İleride, geriye dönüp bugünlere baktığınızda ‘iyi ki köprüye gittim, iyi ki nöbet tuttum, iyi ki gazi oldum’ diyeceksiniz” dedi.

Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün duası ile son bulan programdan sonra, Meydan’da bulunan vatandaşlar demokrasi nöbetine devam etmek üzere Kısıklı’ya geçti.

selyus