Ana Sayfa YAŞAM 12 Eylül 2017

Üsküdar Belediyesi, Valide Sultan Gemisi ile engellilere boğazı gezdirdi

Üsküdar Belediyesi, engelli vatandaşları ve ailelerini boğaz turuna çıkardı. Gemide bulunan 400 kişiyle Üsküdar Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünün elemanları yakından ilgilendi. 

Engelli vatandaşlara her türlü imkanı sunan Üsküdar Belediyesi bu sefer Üsküdar Valide Sultan Gemisi ile Boğaz Gezisi yaptırdı. 15. 00’da Üsküdar rıhtımından hareket eden gemide bulunan engelli vatandaşlar ile aileleri boğazın eşsiz manzarasını görme imkanı buldu. Gemide 150 engelli ve aileleriyle birlikte 400 kişi doyasıya eğlendi.

“BİZ İSTİYORUZ Kİ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ SOSYAL HAYATIN İÇERİSİNDE OLSUN”

Engellilerle birlikte Boğaz Turu’na çıkan Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, “Bugün Üsküdar’ımızın engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini misafir edelim istedik. Engelli vatandaşlarımızın en önemli sorunlarında bir tanesi sosyal hayata katılamamaktır. Biz istiyoruz ki engelli kardeşlerimiz sosyal hayatın içerisinde olsun, çalışma hayatının içerisinde olsun. Bu düşünce ve hareketle hem bir boğaz gezisi hem bir eğlence olsun diye engelli vatandaşlarımızı misafir ediyoruz” dedi.

“VALİDE SULTAN GEMİMİZ 1 AYDIR ÜSKÜDAR’I TAŞIYOR”

Valide Sultan gemisinin 1 aydır Üsküdar’ı taşıdığını belirten Şanlıer, “Sadece Üsküdar’ımızı değil tüm İstanbul’u taşıyor. Değişik yerlerden misafirlerimiz geliyor. Biz bundan gerçekten mutlu oluyoruz. Çünkü Üsküdar, İstanbul çok güzel bir şehir. Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Türkmen öncülüğünde böyle bir projeye imza atmak, böyle bir tesisi Üsküdar’ın hizmetine sunmak bizi gerçekten çok mutlu ediyor. Yüzlerindeki bu mutluluğu görmek. Bu heyecanı görmek bizi gerçekten ziyadesiyle mutlu ediyor. Gerçekten engelli çocuklarımız her şeyin en güzeline layık” şeklinde konuştu” şeklinde konuştu.

 

selyus