Ana Sayfa YAŞAM 8 Eylül 2018

Valide Sultan Gemisi ile mahallelerin boğaz turları devam ediyor

Üsküdar Belediyesi Valide Sultan Gemisi Buluşmaları kapsamında mahallelere özel düzenlenen İstanbul Boğaz turlarının konuğu Cumhuriyet Mahallesi sakinleri oldu.

Midibüslerle Cumhuriyet Mahallesi’nden Valide Sultan Gemisi’ne getirilen mahalle sakinlerine çay ve simit ikramı yapıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Çoluk çocuk herkes burada, çok güzel bir tablo, yoğun katılımınız için şükranlarımı sunuyorum. 13 ayda 350 bin İstanbullu bu turlara katıldı. Bu gemi halkımıza hizmet için var ve bu projenin dünyada bir örneği yok” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Baran İş Merkezi’nin İmam Hatip olarak açılacağı müjdesini de veren Başkan Hilmi Türkmen tüm mahalle sakinlerini 17 Eylül Pazartesi sabahı yapılacak olan törene davet etti. Üsküdar’daki lise son sınıf öğrencilerine yönelik geçen yıl her Perşembe sabahı düzenlenen sanat tarihi içerikli boğaz turlarının bu yıl da süreceğini belirten Başkan Hilmi Türkmen daha sonra masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

Uzman rehber eşliğinde ecdat yadigarı eserlerin ayrıntılı olarak anlatıldığı tur neşe içinde sona erdi. Vatandaşlar iskelede kendilerini bekleyen midibüslerle tekrar mahalleye ulaştırıldı.

selyus