Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

AK PARTİ’NİN ART NİYETLİLERİ!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilk metal yorgunluk vardır açıklamasının ardından siyasetten anlayan da anlamayan da sağda solda konuşup duruyor! Hani bir söz var ya “Ağzı olan konuşuyor”.

Cumhurbaşkanımız zaten gerekli açıklamaları yapıyor. Teşkilatlarda yapılan yanlışlardan bahsediyor. Metal yorgunu olan belde, ilçe, il başkanları ve belediye başkanlarından bahsediyor. Neler yapmaları gerektiğini de söylüyor.

Hatta cumhurbaşkanımız İl başkanlarına, “ilçe kongrelerimizde bulundukları yeri en yeni şekilde kuşatan, kucaklayan, liyakatlı isimlerin göreve gelmesine öncülük etmenizdir. Samimiyet, sadakat, ahlak ve liyakat ölçülerinden asla taviz vermeden yapacağımız isabetli tercihlerle güçlü ilçe teşkilatları kuracağımıza inanıyorum.” diyor..

Cumhurbaşkanımız Erdoğan ayrıca, “Bakanlarımızın bir defa, kararlılığı çok önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da, afedersiniz, her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız.” diye altını çizerek açıklamalar yapıyor zaten.

Eee daha size ne oluyor, o zaman!

Genel Merkezde ilgili birimler uzun zamandır yaptıkları çalışmalar neticesinde ortaya koydukları raporları Cumhurbaşkanımıza sundular. Hangi büyükşehir belediye başkanı, hangi ilçe belediye başkanı, hangi il başkanı, hangi ilçe başkanı yetersiz kaldı, tüm ayrıntılarıyla raporlarda yazılı zaten. Kimin dinlendirilmesi gerektiği ve kimin kalması gerektiğini müsaade edin de Cumhurbaşkanımız ile genel merkez karar versin.

AK Parti ile ilgili bir haber ve ya köşe yazısı paylaştığımda, çoğunlukta altına tamamen art niyetli yorumlar yapılıyor! Bazı teşkilat mensuplarımız çok güzel yapıcı eleştiri yapıyor. Ama bir çoğu çok gereksiz işkal ediyor sayfalarımızı. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı olarak göreve geldikten sonra teşkilatlarda hızla iyileşmelere vesile olan Mustafa Ataş’ı eleştiriyorlar. Ya be adam; Ataş siyasete 40 yılını verdi. Ve geçmişinden bu yana siyasette hep istikrarlı oldu. Öyle olmazsa idi Dünya Lideri, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir an bile sekteye uğramadan uzun yıllar yol yürüyebilir miydi!

Hatta bazı cahiller cumhurbaşkanımıza bile saldırıyor. Ya sen kim oluyorsun da cumhurbaşkanımıza saldırıyorsun? Sen ondan daha mı hâkimsin partiye? Daha mı bilgilisin siyasette?

Henüz  şey ettiğin şeyin denize inmedi, otur bakalım oturduğun yere..!!

Şimdi bu insanın AK Partilikle bir alakası olabilir mi?

Teşkilatların neredeyse yüzde 60-70’i değişecek, yok niye tamamı değişmiyor!

Bu zihniyette olanların niyeti partinin içini boşaltmak.

Şimdi bu art niyetlilerin penceresinden bakacak olursak, her geçen yıl daha da güçlenerek büyüyen AK Parti’de doğru adam kalmadı ve hepsi yamuk!

Rahmetli hocamın dediği gibi; Hadi ordan. Hadi ordan. Hadi ordan…

Başkan ve yönetim kadrolarının yüzde yüzü yamuksa o zaman teşkilatların da yüzde yüzü yamuk. Çünkü bu insanlar teşkilatların içinden çıkıyor. Genel Merkez sizi de göndersin ve sil baştan teşkilat kursun. Türkiye’den bulamazsa, Suriyeliler alınsın. Azerbaycan, Türkmenistan, Kırkızıstan, Bulgaristan, Makedonya, Bosna-Hersek ve Makedonya’dan sizin gibi yamuk olmayan insanları getirip partiye üye edilsin… Öyle ya sizin mantığınızdan gidiyoruz!

Paylaşımlarımın altından yorum yapan tüm takipçilerimizden ricam, bazı sağduyulu arkadaşlarımız gibi ya yapıcı ve faydalı yorumlar yapın ya da benim yaptığım paylaşımların altına değil de kendi duvarınıza o uçuk düşüncelerinizi yazın…

selyus