Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

Ekrem İmamoğlu’na mağduru oynatmayın, kendi haline bırakın!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve geldiği 3.5 yılda söz verdiklerinin yüzde 10’nunu bile yapamadı.

İstanbul’un ana arterlerinde ve caddelerinde billboardlara “Dünyada aynı anda 10 metro yapan tek şehir” afişlerini astırarak algı yapan İBB Başkanı İmamoğlu, şu ana kadar açtığı bir tane metro hattı yok!

Ayrıca aynı anda çalışması devam eden 10 metronun 7’si Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılıyor ve bazıları açıldı. İBB’nin yapması gereken geri kalan 3 metro inşaatında herhangi bir ilerleme yok!

Seçimlerde verdiği bir diğer önemli söz ise öğrenciler toplu taşımaları ücretsiz kullanacaktı. İmamoğlu bu sözünü de tutmadığı gibi, öğrenci biletlerine sürekli zam yapıyor. 1 Ocak itibariyle uygulanmaya başlayan öğrenci bilet ücreti 4.83 TL oldu. Siirt Belediyesi’nin öğrenci toplu taşıma ücreti ise: 0,25 TL.

İmamoğlu algı yapsın ve kendini daha fazla önce çıkarsın diye İBB’nin reklama ayırdığı 1 milyar 822 milyon liradır. Depreme de aynı miktarda bütçe ayıran İmamoğlu, yılda 20 bin 5 yılda 100 bin konut yapacağının sözünü vermesine rağmen bugüne kadar yaptığı konut sayısı “0”.

İmamoğlu, daha bir çok sözünü tutmamasına rağmen ‘engelleniyorum’ diyerek sürekli mağduru oynayarak İstanbulluları kandırmaya devam ediyor.

Öte yandan FETÖ ve PKK’lıları İBB’ye dolduran Ekrem İmamoğlu, son zamanlarda kendisini ifşa eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya saldırarak yine mağduru oynamanın peşinde.

Tabi bu arada AK Parti cenahı ve Cumhur İttfakı’nın saldırgan siyasetçileri, Ekrem İmamoğlu bunca yanlışlar ve başarısızlık içinde boğuşurken, onu canlandırmak için yaptıkları olur olmaz eleştirileri ile sürekli serum takviyesi yapıyorlar!

Daha açıkçası İmamoğlu, İBB’nin gelmiş geçmiş en beceriksiz ve en yalancı başkanı olmasına rağmen kendisine yapılan top tüfek saldırılardan çok güzel mağduru oynayarak kendisini gündemde tutmasını çok iyi beceriyor.

Bırakın kendi haline..

Zeki olmadığı için o zaten hata üstüne hata yapıyor..

Sizin ellemenize gerek yok, her yanından patlak veriyor..

Onunla böyle uğraşmaya devam edildiği takdirde 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı olarak sandıktan çıkarsa kimse şaşırmasın.

Kalın sağlıcakla…

İlginizi çekebilir

4 Aralık 1912

4 Aralık 1912

selyus