Veli DALBUDAK

Selam Olsun

KENDİ SİSTEMİNİZİ KURUN

Kendi sisteminizi kurun. İşin kolayına kaçmayın. Hazırlop bir yerden alıverelim acelemiz var, daha yapacak çok işimiz var demeyin.

Kendi sisteminizi kurun. Selçuklu öyle yaptı. Osmanlı öyle yaptı. Rusya öyle yaptı. İngiltere, ABD öyle yaptı. Ezeli ve ebedi düşmanlarınızın size kuracağı ordu düzeninden, istihbarat kurumundan, adalet sisteminden, ekonomik işleyişten, eğitim anlayışından siz bir hayır göremezsiniz. Onlar kurdukları sistemin saatli bombasının  uzaktan kumandasını yanlarında götürürler. Unutma, sistemi kuran sistemin zayıf noktasını en iyi bilendir. Günü geldiğinde hangi ipi çekeceğini çok iyi bilir. 

Kendi sisteminizi kurun. En iyi sistemi en akıllı, en zeki, en dayanıklı, en güçlü, en cesur olan lider kurabilir. Yavaş yavaş kurun ama sağlam kurun. Ya niye uğraşıyorsunuz kardeşim biz zaten kurduk alın size de verelim diyen “MARSHALL”lara kanmayın. En pahalı şey bedava olandır. Bedelini sonradan misliyle ödersiniz. 

Kendi sisteminizi kurun. İşin kolayına kaçmayın. Hazırlop bir yerden alıverelim acelemiz var, daha yapacak çok işimiz var demeyin. Aceleyle aldığınız o sistemi eğer size uymazsa sonradan düzeltmek mümkün değildir. Her düzeltme girişimi sistemi daha da bozacaktır. Daha da içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır. 

Kendi sisteminizi kurun. O kadar yerel olsun ki asırlık çınar ağacı gibi toprağını sevsin. Dallarından, kollarından hastalık, ihanet ve zafiyet türese de kökleri sağlam olsun. Sistem ihanete, zafiyete yuva olmasın. Bilakis sistem hastalıkları kurutsun. 

Kendi sisteminizi kurun. Sistemi kuran en iyi işletir. Arıza çıktığında şimdi dost görünen müstakbel düşmanını bekliyorsan eğer işin bitmiş demektir. Kendi kurduğun sistemin arızasını nokta atışıyla ve tek dokunuşla çözersin. Kendi kurduğun sistemi alabildiğine geliştirebilme imkanı senin elindedir. Diğerinde kumanda panelinin bir ucu uydudan kaynak ülkeye bağlıdır. 

Kendi sisteminizi kurun. Ama herkes sistem kuramaz. Tepeden paraşütle indirilmiş çakma liderler değil, çok özel yetenekli test edile edile gelmiş liderlerin işidir ancak. Böyle birinin varlığını görüyor ve ona inanıyorsan ona destek olmaktır senin işin. Unutma böyle adamlar her zaman gelmez.

Kendi sisteminizi kurun. Dinine, kültürüne, örf, anane ve adetlerine, törene, coğrafyana, toprağına, insanına uymayan sistem dünyanın en iyi sistemi olsa kıymeti harbiyesi yoktur. Yavaş yavaş revize ederiz, zamanla düzeltiriz, fazlalıklarını törpüleriz, uymayan yerini uydururuz deme. Uymadı mı uymaz. Cennet bahçesi gibi vatan bataklık olur, sivrisinek ürer, hastalık her yere yayılır. 

Gelin kendi sistemimizi kuralım. 

Kör topal giden, her 10 yılda bir silahlı darbe üreten, milleti mutlu edemeyen, devleti acze düşüren, bu köhnemiş hantal sistemi değiştirelim. 

Ama bu sistem ne Amerikan, ne İngiliz, ne Alman, ne Fransız, ne Rus, ne Acem, ne de Arap sistemi olsun. 

Bu sistem özbeöz Türk sistemi olsun.

İlginizi çekebilir

Partide ağır abı çok!

Partide ağır abı çok!

selyus