Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

KİBİRLİLER VE HARAM ZADELER!

Bu yazımda etrafımızdaki fırıldaklar, helal-haram hassasiyetini yitirenler, kendi tezgahlarını kuranlar ve makamların gücüyle insanlara kibirle tepeden bakanlar ve kötü davranan insanlardan bahsetmek istiyorum..

Başkalarının sayesinde makam sahibi olanlar, etrafını kırıp döküp, bütün nefretleri üzerlerine çekmelerine rağmen, karaktersiz oldukları için yapacaklarından geri durmazlar!

Tabi kırıp döktükleri insanların ahını aldıklarından Allah, onlar makamdayken mutluluğu ve huzuru çekip alıveriyor ellerinden..

Daha sonra da zaman içinde makam da gidiveriyor.

Sonra ne oluyor diye merak ediyorsanız?

Güç aldıkları makamı kaybettiklerinde bir anda boşluğa düşüyor ve o kırdıkları, kibirli edayla tepeden baktıkları insanlara muhtaç oluyorlar.

Ayrıca insanların içine çıkacak yüzleri de olmuyor!

Yine makam sahipleri bir yerlere gelene kadar etrafındaki insanların gücünden yararlandıktan ve palazlanmaya başladıktan sonra basamakları yukarı tırmanınca ona destek verenleri sattıklarını gördük.!!

Bir de haramzadeler var!

Onlar makama ilk geldiklerinde helal-haram hassasiyetiyle göreve başlarlar yada başlar gibi yaparlar!

Biraz zaman geçince harama bulaşmaya başlarlar ve ilk zamanlar yüzleri kızarır..

Daha sonraki zamanlarda ise yüzleri meşinleşir ve haramı aleni işlemeye başlarlar, hem de envai çeşidini ..!!

Resmi olmayan havuzlarında her ay bulunan milyonlarca haram parayı nereye harcadın diye soran da olmaz bu haramzadelere!

Paraları batıya doğru uçuşlar, tatiller, üst-baş, araba, yazlık vs. harcadıkları gibi, güç aldıkları kuşlara, kargalara, yazan çizenlere de lebi derya akıtırlar!

Aslında yarım saat sonrasının garantisinin olmadığı, hatta bırak yarım saati aldığımız nefesi geri vermenin bizim elimizde olmadığı bir dünyada nedir bu fırıldaklık!

Nedir bu haramzadelik..!!

Nedir bu at hırsızlığı..!!

Ha şunu da bu haramzadelere hatırlatmam lazım; ‘unutmayın, her şeyin bir vakti var.’

Rabbimin adaletinin vakti milim oynamayacağına ve buna inandığımıza göre sonunda rezil rüsva olacağınızdan asla şüphem yok!

O rezil rüsva olacağınız vakit geldiğinde de iş işten geçmiş olacak!

Kalın sağlıcakla…

selyus