Volkan ÖZTÜRK

Dünden Bugüne

KUDÜS’DE NE OLUYOR ?

ABD Başkanı Trump, Kudüs’ü resmen İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını ve Tel Aviv’deki büyük elçiliği Kudüs’e taşıdıklarını açıkladı.

ABD başkanının bu açıklamasından sonra Vatikan “üzüntülüyüz” açıklamasını yaptı. AB’nin olaya olumsuz baktığını da biliyoruz. Kudüs Hristiyanlar içinde kutsal şehir, bu yüzden sadece İslam dünyası değil Hristiyan dünyası da bu duruma tepkili. Kudüs’ün Yahudilerin eline geçmesini istemiyorlar.

En son söylenecek olanı şimdi söyleyelim. İsrail ABD’nin yıkılmasını istiyor. 2038 yılında ABD’nin yıkılacağını düşünüyor ve bunun gerçekleşmesi için her şeyi yapıyor. Peki neler yapıyor ?

1- 2012’den sonra Yahudiler ABD’den bilgiyi, parayı ve ekonomiyi Çin’e taşımaya başladı.Hala da taşıyor. ABD’nin altını oyuyor. ileride çıkarmayı planladıkları ABD-ÇİN savaşında Çin’i destekleyerek ABD’ni bitirmek istiyorlar.

ABD, AB ve Hristiyan dünyasının zayıflaması için çalışıyorlar. Sadece İslam dünyasına değil Hristiyan dünyaya da savaş açmış durumdalar. ABD başkanı bu kararı ile bunların işini kolaylaştırmış oluyor. Yani onların istediğini yapmış oluyor.

2- Medya ve sinema gibi  büyük bir gücü kontrol ettikleri için 2012’den sonra yapılan en az 6-7 filmde Beyaz Saray’ın yıkıldığı veya işgal edildiği sahneler hiç eksik olmuyor. İç savaş filmleri yapılıyor sürekli. ABD’de çıkarmak istedikleri iç savaşa hazırlık gibi.

3- Yahudi inancına göre kıyamete yakın Yahudiler dünyaya hakim olduğunda Süleyman Mabedini tekrar yapacaklar ve bu Yahudilerin hakimiyetinin sembolü olacak. Yakında Mescidi Aksa’da ( Kudüs) Süleyman Mabedinin inşaatı başlarsa şaşırmayalım.

 

İlginizi çekebilir

YALNIZLIK

YALNIZLIK

selyus