Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

MHP’YE BİR ÖZÜR BORCUM VAR!

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısı ile 2 ay boyunca İstanbul’da sahanın nabzını tutmaya çalıştık. AK Parti penceresinden yaptığım haber ve yorumlarda yanılmadım. Hatta hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili sonuçlarına çok yakın tahminlerde bulunabildik.

Ancak Milliyetçi Hareket Partisi konusunda hem yanıldım hem de seçim sonrası çok mahcup oldum. Üsküdar İskele Meydanında tüm siyasi partiler stant mobil karavan kurdular. Buraları gezerken MHP standının boş olduğunu gördüm ve bu fotoğraftan yola çıkarak olumsuz bir haber yaptım.

Aslında bu haberi yaparken kötü bir niyetim yok, AK Parti’ye daha çok çalışın mesajı vermek istedim ama kazın ayağı öyle değilmiş. Demek ki stantların dolu ve boş olmasından dolayı çokta bir şey değişmiyor muş! MHP stantının hemen yan tarafından olan AK Parti mobil karavanında kalabalık insan seli, curcuna, müzik, bayrak sallama vardı da ne oldu! AK Parti milletvekilliği seçiminde iyi bir sonuç alamadı.

Cumhur ittifakının arkasında dimdik duran Milliyetçi Hareket Partisi’nin teşkilatlarını tebrik ediyorum.

Gecikmelide olsa MHP aleyhine yaptığım haberden dolayı başta partinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere, cumhur ittifakında Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy veren MHP seçmeninden, MHP Teşkilatlarından, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan kardeşim ve ekibinden özür dilerim.

Ancak sosyal medyadan bana hakaret eden o saygısız ve edepsizleri bu özrüme dahil etmiyorum.

Bu arada Üsküdar Belediyesi tarafından Cumhuriyet mahallesinde 15 Temmuz şehidi Recep Büyük’ün adı verilen park açılışında AK Parti ile MHP’yi birleştirici, kucaklayıcı ve tek vücut olunduğunun mesajını vererek etkili bir konuşma yapan MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan’ı ayrıca tebrik ediyorum.

İlginizi çekebilir

VADİYE ADINI VEREN KUTSAL SU

VADİYE ADINI VEREN KUTSAL SU

selyus