Volkan ÖZTÜRK

Dünden Bugüne

Yeşilçam ve Hollywood

Öncelikle bir bilgi ve bir söz ile meseleye giriş yapalım.

Bilgi: Geleceğin dünyasını belirleyecek sektörler:

  • Finans
  • Tıp
  • Sinema-medya
  • Teknoloji

Söz:    “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacaklar. ‘Ey Müslim ey Allah kulu gel bak benim arkamda Yahudi var buraya gizlendi, benim arkamda gel onu cezalandır’ diyecek. Sadece gargat ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır”.

Bu bilge ve söz ışığında devam edelim.

Yahudileri koruyacak ağaç Gargat ağacı. Bu yüzden bazı Yahudiler gargat ağacı dikiyorlar. Ama burda unutulan bir şey var o da sembolik anlatım. Yani gargat ağacı bir simge veya sembol gerçekten ağacın arkasına saklanacak kişiler olmayacak. Ama Yahudileri koruyan bir “şey” olacak demektir. İşte bu koruyacak şey ney ona bakalım bir tahmin yürütmeye çalışalım.

Sinema ve medya ile insanları istediğiniz şeylere inandırabilirsiniz. Nereye veya neye yönlendirirseniz oraya yönelirler. Nereye bakmalarını isterseniz oraya bakarlar veya nereye bakmalarını istemiyorsanız oraya bakmazlar.

O zaman sinema ağacı ile Yahudiler saklanabilirler.

Şimdi dünyada sinema deyince akla gelenlere bir göz atalım.

Hollywood: Kelime kökeni çok eski medeniyetlere uzanır ve sihirli değnek demektir. Sihir yapmak için kullanılan ağaç. AĞAÇ !!!

Wood- Odun yani ağaç !!!

Yeşilçam- Türkiye

Pinewood- İngiltere

Bollywood- Hindistan

Gholyywood- Gana

Hillywood- Ruanda

Kannywood- Nijerya

Chollyywood- Peru

Etyekwood- Macaristan

Örneklerde de gördüğümüz gibi odun-ağaç yaygın kullanılan bir figür sinema dünyasında ve bu dünyada Yahudi hakimiyetini herkes bilir. Bütün dünyada yahudileri koruyacak ağaç bulundu sanki.

Bu arada Siyosnist ile samimi Yahudileri karıştırmayalım. Onlar da aralarında anlaşamıyor zaten. İsrail devletine ve faaliyetlerine karşı olan Yahudiler de var sonuçta.

Sanal dünyaya hakim olan geleceği şekillendirecek. Çocukların ve gençlerin görüşü, bakış açısı, fikirleri ve hayata bakışlarında sanal alem çok büyük etkiye sahip. Bundan dolayı sanal dünyaya hakim olan geleceğin dünyasını şekillendirir.

Türkiye’de 15 milyona yakın çocuk varsa sanal dünyaya hakim olmak Türkiye için de çok büyük öneme sahiptir.

Sonuç olarak gargat ağacı sinema sektörü olabilir ve sinema ve sanal dünyaya hakim olan geleceği şekillendirecektir.

İlginizi çekebilir

YOLUN AÇIK OLSUN İSA BAŞKAN

YOLUN AÇIK OLSUN İSA BAŞKAN

selyus