Ana Sayfa Uncategorized 15 Eylül 2017

Battal İlgezdi, İsmail Levent’ten mi korkuyor!

Geçtiğimiz yıllarda İlgezdi’ye gösterdiği kırmızı kartla uzun süre gündemden düşmeyen Ataşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İsmail Levent, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi istifaya davet etti. Uzun dönemdir meclise gelmeyen İlgezdi, akıllarda İsmail Levent’ten mi korkuyor sorusunu getiriyor. 

Ataşehir Belediyesi Eylül Ayı ikinci oturumu da birinci oturum gibi tartışmalı ve adrenallerin yükseldiği bir ortamda gerçekleşti. AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi İsmail Levent’in Ataşehir Belediyesi’nin beceriksiz başkanı Battal İlgezdi’yi istifaya çağırması basın ve kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Aylardır meclise gelmeyen ve meclisin tatil döneminin bittiği Eylül ayı toplantısına da katılmayan, adı şaibelerle dolu Başkan İlgezdi, yine İsmail Levent’ten nasibini aldı.

Battal İlgezdi, kendisine dosyalar dolusu soracaklarına cevap verememe adına İsmail Levent’ten mi korkuyor sorusunu akıllara getiriyor..!!

BATTAL İLGEZDİ’YE İSTİFA ÇAĞRISI

Ataşehir24’ün haberine göre geçen birinci meclis açılışına katılmayan Battal İlgezdi, gerçekleştirilen ikinci meclis oturumuna da gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda İlgezdi’ye gösterdiği kırmızı kartla uzun süre gündemden düşmeyen Meclis Üyesi İsmail Levent, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi istifaya davet etti. İlgezdi’nin görevlerini yerine getirmediğini ve istifa etmesi gerektiğini vurgulayan Levent’e ilk tepki Ataşehir CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz‘dan geldi. Yılmaz, İsmail Levent’in gündemde kalmak için sürekli bu tür şeyleri ön planda tuttuğunu söyledi. Bu sözlerin ardından AK Parti ve CHP saflarında tansiyon yükseldi ve mecliste tartışmalar başladı.

MECLİS’TE TANSİYON YÜKSELDİ

İsmail Levent’in sözlerinin ardından bir bomba da AK Parti Ataşehir Grup Başkanvekili Mustafa Arzık’dan geldi. Arzık, sadece Battal İlgezdi’nin değil Başkan Yardımcısı Abdullah Der’in de görevini yerine getirmediğini belirtti. Arzık’ın, Abdullah Der’in Ataşehirli vatandaşlar için görevini yerine getirmesi gerekirken memleketinde Cem Evi açılışına katıldığını söylemesi zaten gergin olan meclisin tansiyonunu bir anda yükseltti.

Kaynak: Ataşehir24

selyus