Ana Sayfa ÇEVRE 7 Kasım 2014

Kuzguncuk Bostanı’nda domuz

Son günlerde İstanbul’da görülen yaban domuzlardan birinin yolu Üsküdar’daki Kuzguncuk Bostanı’na düştü. Üsküdar Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne

Kuzguncuk Bostanı’nda yaban domuzu heyecanı

Son günlerde İstanbul’da görülen yaban domuzlardan birinin yolu Üsküdar’daki Kuzguncuk Bostanı’na düştü. Üsküdar Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı bahçıvan Sami Gümüş’e saldırdıktan sonra gözden kaybolan domuzun arama çalışmaları devam ediyor. Bostan girişine ise uyarı yazıları asıldı.

İstanbul’un merkezi Üsküdar’ın Kuzguncuk semtinde domuz heyecanı yaşanıyor. Son günlerde İstanbul’da görülen yaban domuzlardan birinin yolu Üsküdar Kuzguncuk’a düştü. Yaklaşık 200 kilo ağırlığında ve 2-3 yaşlarında olduğu tahmin edilen domuz, Kuzguncuk Bostanı’nda görüldü.

Domuzu ilk gören kişi, bostanın bahçıvanı Sami Gümüş oldu. Gümüş o anları, “Domuzla bir anda yüz yüze geldik. Domuz saldırmaz, insandan korkar diye biliyordum. Ancak beni görür görmez saldırdı. Havuzun etrafında üç tur attık. Dördüncü turda kendimi korumak için oradaki bir tabelanın üzerine çıktım. Sonra geldiği istikamete geri gitti” şeklinde anlattı.

Üsküdar Belediyesi görevlileri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 17 dönümlük Kuzguncuk Bostanı içinde domuzu arama çalışmalarını başlattı.
Bostanın etrafına ise “Bostan’da yaban domuzu vardır. Dikkatli olalım lütfen” şeklinde uyarı yazıları asıldı. Domuz için kapanlar kuruldu ancak henüz bir sonuç alınamadı.

Etiketler:

İlginizi çekebilir

İDO BUDO bazı seferleri iptal

İDO BUDO bazı seferleri iptal

selyus