Ana Sayfa EĞİTİM 24 Nisan 2016

Çekmeköy’de coşkulu 23 Nisan buluşması

Çekmeköy’de yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocuklar başroldeydi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de coşkuyla kutlandı. Çekmeköy Belediyesi’nin bahçesinde gerçekleşen törenlere Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, Garnizon Komutanı Albay Hasan Kaymaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, İlçe Emniyet Müdürü Hürol Öztürk, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda Çekmeköylü katıldı.

KOLTUK TESLİMİ YAPILDI

Çekmeköy Belediyesi’ne yapılan ziyaretle başlayan törenlerde Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, belediye başkanlığı koltuğunu Sabiha Hamdi Türkay İlköğretim Okulu’ndan gelen öğrencilere teslim etti.

Tören alanında gerçekleştirilen programda ilk olarak şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Resmi geçitte protokolü selamlayan okul temsilcileri ve göster grupları arasında bu yıl, Kardeşlik Köprüsü projesi kapsamında Makedonya Radoviş’ten gelen öğrenciler de yer aldılar.

Çocukların başrolde olduğu programda, şiirler, bando gösterileri, folklor oyunları, spor etkinlikleri izleyenlerden büyük alkış aldı. Programa ev sahipliği yapan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ile Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin çocuklarla yakından ilgilenerek, etkinliklerin ardından tüm ekipleri tebrik ettiler.

selyus