Ana Sayfa YAŞAM 24 Nisan 2016

Tarihi Beykoz Çayırı uçurtmalarla şenlendi

Beykoz’da kutlanan 40. Turizm Haftası kapsamında Tarihi Beykoz Çayırı uçurtma festivaliyle şenlendi.  Çayırı dolduran çocuklar rüzgarlı havanın da yardımıyla uçurtma uçurmanın keyfini doyasıya yaşadı.

Beykoz’da kutlanan 40. Turizm Haftası kapsamında Tarihi Beykoz Çayırı uçurtma festivaliyle şenlendi. Çayırı dolduran çocuklar rüzgarlı havanın da yardımıyla uçurtma uçurmanın keyfini doyasıya yaşadı.

Etkinliklerin son gününde Tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen festivale Ziya Ünsel,  Hacınuman ve Tokatköy Ortaokulu’dan öğrenciler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için kardeş şehirlerden gelen öğrenciler katıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından dağıtılan uçurtmaları gönüllerince uçurmanın keyfini yaşayan öğrenciler rengârenk ve desen desen uçurtmalarla gökyüzünü kapladı. Çayıra gelen anne-baba ve öğretmenler de çocukların sevincini paylaştı.

Çocukların coşkusuna ortak olan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, “Güzel ve yoğun bir hafta geçirdik. 40’ıncısını kutladığımız Turizm Haftası’nın en etkili olduğu yılı Beykoz’da yaşadık. Beykoz Belediyesi olarak en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için tüm imkânlarımızı seferber ettiğimiz Turizm Haftası’nı çok yönlü ve renkli etkinliklerle geçirdik. Turizm Haftası’nın Boğazın İncisi Beykoz’un daha geniş kitleler tarafından tanınmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum.” dedi.

Uçurtma festivaline katılan öğrenciler Beykoz Belediyesi tarafından kurulan oyun gruplarında gün boyunca eğlendi.

selyus