Ana Sayfa EKONOMİ 20 Kasım 2015

İETT, Türkiye’nin ‘en mükemmeli’

KalDer 24. Kalite Kongresi’nin sonunda gerçekleşen Türkiye Mükemmellik Ödül Töreninde İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde büyük ödülün sahibi oldu.

İş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen Avrupa’nın en büyük yönetim kongresi olan KalDer 24. Kalite Kongresi’nin sonunda Türkiye Mükemmellik Ödül Töreni gerçekleşti. İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün Kamu Yönetimi ve Hizmetleri kategorisinin Büyük Ölçekli Kurumlar dalında ödüle layık görüldüğü törende KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve İETT İşletmeleri Genel Müdürü Mümin Kahveci başta olmak üzere çok sayıda kurum çalışanı hazır bulundu.

“KALİTE SÜREKLİLİK İSTER”

Kalitenin süreklilik isteyen bir çalışma olduğuna dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “1994’ten beri yerel yönetimlerde başlayan kalitede süreklilik felsefesi Cumhurbaşkanımızla devam ederken Başkanımızla sürüyor. İETT bu yıl büyük ödülü aldı. İGDAŞ’ın da sürdürülebilirlikte aldığı ödül bize gurur veriyor. Bu çalışmaları devam ettirirken daha önce İDO şirketimiz de bu ödülü almıştı. Başkanımızın her aşamada olan desteğini de göz ardı edemeyiz. Çünkü kalite anlayışı liderlik ister. Hem Cumhurbaşkanımız hem de Başkanımız liderliklerini üst seviyede tutuyorlar. İşçisiyle memuruyla İstanbul’a hizmet etmek bize gurur veriyor” dedi.

“COŞKUMUZU HİZMET KALİTEMİZE DE YANSITIYORUZ’’

Kalite çalışmalarının en alt kademeden en üst kademeye kadar herkesi heyecanlandırdığını ifade eden Hayri Baraçlı, “İETT’de ve İGDAŞ’da Genel Müdür ile en alt seviyedeki çalışan diyalog içerisindedir. Kalite çalışmaları en alt kademeden en üst kademeye kadar herkesi heyecanlandırır. Bu nedenle bu coşkumuzu hizmet kalitemize de yansıtıyoruz. İstanbul halkı bizden memnun, biz de onlardan memnunuz” diye konuştu.

“BÜYÜK ÖDÜL ÇOK ANLAMLI”

İETT’nin büyük bir emekle ve heyecanla çıktığı kalite yolculuğunun büyük ödülle tescillenmesinin çok anlamlı olduğunu belirten Genel Müdür Mümin Kahveci, “Bu heyecanı bütün şoför arkadaşlarımızla ve çalışanlarla beraber yaşamak çok keyifliydi. Bu süreçte onların çok büyük emekleri var. Bu kısa süre içerisinde olup biten bir işlem değil. 144 yıllık bir kurumuz ama bu EFQM süreci içerisinde 7 yıldır çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız çok büyük bir desteği var. Benden önceki Genel Müdür olan Hayri Baraçlı’nın da ektiği tohum üzerine çalışarak belli bir noktaya geldik. Bu yolculuğumuzun büyük ödülle tescillenmesi çok anlamlı. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’deki yolculuğumuz devam edecek. 144 yıldır bu yolculuğa heyecanla devam ediyoruz ve insanları daha konforlu bir ortamda sevdiklerine kavuşturuyoruz. Bu süreçte emeği geçen ve sabırla destek veren tüm İstanbullulara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“İSTANBULLULAR İETT İLE DAHA KEYİFLİ YOLCULUKLAR”

Kaliteli hizmeti İstanbul’daki her türlü toplu ulaşım sektörüne enjekte edeceklerinin müjdesini veren Mümin Kahveci, “Bu kadar kaliteli bir hizmet vermeyi sistemli bir çalışmaya ve ayrıca kararlı bir yönetim anlayışına borçluyuz. Böyle bir anlayış olmazsa kaliteli hizmetler gelmez. Bundan sonraki süreç içerisinde daha büyük patlamalar yapacağız. İstanbullular İETT ile daha keyifli yolculuklar yapacak. Bu kaliteyi yavaş yavaş İstanbul’daki her türlü toplu ulaşım sektörüne de enjekte edeceğiz. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımızın çok büyük bir kararlılığı var. Bunun müjdesini şimdiden verebiliriz” dedi.

İlginizi çekebilir

Üsküdar’dan tarihi yolculuk

Üsküdar’dan tarihi yolculuk

selyus