Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 13 Mart 2023

AK Parti’nin aday adayı başvuru ücreti için öngörülen miktar belli oldu

Seçim çalışmaları nedeniyle dün AK Parti Genel Merkezi’nde olan Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına toplantı yaptı. Toplantıda milletvekili aday adayı başvuru ücretinin erkekler için 20 bin TL, kadın ve gençler için 10 bin TL, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü olması öngörüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmalarını dün AK Parti Genel Merkezinde sürdürdü. Erdoğan, video konferans sistemi ile il başkanlarına hitap etmeden önce kurmayları ile bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre toplantıda adaylık başvuru ücretleri ile ilgili değerlendirme yapıldı.

AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti’den aday adayı olmak isteyenler başvuru ücretini parti yerine AFAD’ın deprem hesabına yatıracak. Kesin rakamlar yarın düzenlenecek basın toplantısının ardından kamuoyuna açıklanacak.

CHP’DE ADAY ADAYLIK ÜCERETİ DAHA YÜKSEK

CHP ise aday adayı olmak isteyenlerden 30 bin lira ücret talep edecek. Engelliler, kadınlar ve gençlerde ise aday adaylığı için 15 bin lira ücret şartı koşacak. Emrah Özcan / Türkiye gazetesi

selyus