Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 27 Ocak 2024

Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, Erzincan ve Bayburtlularla buluştu

Cumhur İttifakı Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, seçim çalışmalarına devam ediyor. Hemşehri dernekleriyle buluşan Ekşi, bugün kahvaltıyı Erzincan ve Bayburtlu dernek üyeleriyle beraber yaptı. Ekşi’ye Ak Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Serkan ve teşkilat mensupları da eşlik etti. Samimi bir ortamda geçen kahvaltıda vatandaşlarla sohbet eden Ekşi, sorunları not aldı ve hızla çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

GÜVENLİ KONUTLAR SÖZÜ VERDİ

Jeoloji Mühendisi olarak deprem konusuna hakim olduğunu söyleyen Ekşi, deprem riski altında bulunan Maltepe’ye güvenli konutlar inşa etme sözü verdi. EKşi, “Bunu yaparken, vatandaşlarımızın güvenliği ve konforunu ön planda tutacağız. CHP söz verip hiç bir şey yapmadı ama biz söz verdik mi yaparız. Maltepe’nin coğrafi yapısı ve risklerini göz önünde bulundurarak bölgeye özgü yapılar planlıyoruz.” diye konuştu.

“MALTEPE’Yİ ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ”

Maltepe’yi güzelleştirmek için başka projeleri de olduğunu belirten Ekşi, “Modern alt yapıya sahip, yeşil alanlarla çevrili, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş yaşam alanları oluşturacağız. Maltepe’nin sadece güvenli değil, aynı zamanda estetik ve yaşanabilir bir ilçe olması için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Peyzaj düzenlemeleriyle sokak ve caddelerimizi çiçek gibi yapacak, daha güzel sohbet edebileceğiniz mekanlar tasarlayacağız.” ifadesini kullandı.

“GENÇLERİMİZİ ÖZ KÜLTÜRÜYLE TANIŞTIRACAĞIZ”

“Maltepe’miz, sanat ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Anadolu’nun kültürel zenginliğini Maltepe’ye taşıyıp, genç kuşakları öz kültürüyle tanıştıracağız.” diyen Ekşi, Murat Kurum ile birlikte el ele vererek Maltepe’nin altyapısını geliştireceklerini; yol, su, elektrik gibi temel altyapı sistemlerini güçlendirip yenileyeceklerinin de sözünü verdi.

selyus