Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 18 Aralık 2022

İstanbul’da AK Parti’li gençlerden 39 ilçede eş zamanlı “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye” programı gerçekleşti

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı, ilk defa oy kullanacak 17-23 yaş aralığındaki gençlerle 39 ilçede eş zamanlı program düzenledi. Türkiye Yüzyılı vizyonu ile “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye” sloganıyla düzenlenen eş zamanlı programda Milletvekilleri, İl Başkan Yardımcıları Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları gençlerin sorularını cevapladı.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları, gençler için Türkiye Yüzyılı vizyonu ile “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye” sloganıyla 39 ilçede eş zamanlı program düzenledi. 17-23 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı ve eş zamanlı olarak düzenlenen programda gençler merak ettikleri soruları milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarına sordu.

AK Parti Sancaktepe İlçe Gençlik Kolları tarafından gerçekleşen programa İl Başkan Yardımcısı Doktor Maliki Ejder, İlçe Başkanı Turgay Akpınar, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emrah Albayrak ve Sancaktepeli gençler katıldı.

İl Başkan Yardımcısı Doktor Maliki Ejder Batur, Sancaktepeli gençlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son 20 yılda Türkiye’yi dünyanın gelişmiş saygın ülkeler arasına soktuğunu ve 80 yılda yapılamayanı 20 yılda hayata geçiren AK Parti Hükümetinin  icraatlarını hatırlatarak oy verirken bunları da dikkate almalarını ifade etti.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları tarafından gerçekleşen programa İstanbul Milletvekili Doktor Ravza Kavakçı Kan, Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kenesarı ve Tuzlalı gençler katıldı.

Gençlere seslenen Şadi Yazıcı, “Gençliğimi ülkeyi yönetecek ve gelecekte kaderimizi belirleyecek. Birey olarak bütün liderlerin karşısına durarak sizin ve ülkemizin hakkını savunacak ve bu ülkenin öz ve öz değerlerine sahip birisini seçeceğimizi unutmayalım.”

AK Parti Çekmeköy İlçe Gençlik Kolları tarafından gerçekleşen programa İl Başkan Yardımcısı Giyaseddin Gergin, İlçe Başkanı Avukat Akın İlhan, Kadın Kolları İlçe Başkanı Arzı Kepenek,  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Kember ve Çekmeköylü gençler katıldı.

Üsküdar Gençlik Merkezi Mehmet Genç Kütüphanesi’nde de düzenlenen programa ise AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Hakkı Gündoğan ve çok sayıda genç katıldı. Programla birlikte İstanbul’da oy kullanacak 1 milyon 250 bin gence ulaşılması hedefleniyor.

Üsküdar’da düzenlenen programa katılan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, “Bugün Üsküdar ilçemizdeyiz. Bugün İstanbul’un 39 ilçesinde de “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye” programı icra ediliyor şu an. Bu çok kıymetli bir olay çünkü bu programın startını bir kaç ay evvel Cumhurbaşkanımızla Sakarya’da binlerce gencimizin katıldığı programda başlamıştık. 81 ilde de yapılan bu programa biz İstanbul teşkilatı olarak milyonlarca gencimizi davet ederek başladık. Burada İstanbul’un özelinde değinmemiz gereken konulardan birisi şu İstanbul, Türkiye’de ilk defa oy kullanacak 6 milyon 48 bin gencimizin 1 milyon 250 bin kişisinin yaşadığı şehir. Bu gençlerimizle teşkilatlarımız aracılığıyla liselerde okuyan siyasetle ilgilenen arkadaşlarımıza oradalar da temas ediyoruz, çalışan gençlik dediğimiz eğitim hayatında olmayan iş hayatında olan gençlerimize oralarda temas ediyoruz, üniversitelerde 58 üniversitede şu an programlarlar düzenlenerek Türkiye Yüzyılı markasını doldurmak adına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği yeni Türkiye, büyük Türkiye vizyonunu biz gençler olarak, AK Parti gençlik teşkilatları olarak hizmet ediyoruz. Her görüşten gençlerin nasıl bir Türkiye hayali olduğunu, siyasetten nasıl beklentileri olduğunu, sanayi ve kalkınmadan neler beklediklerini, ihracattan, e-ticaretten ne anladıklarını, demokrasiden hak ve özgürlüklerden nasıl beklentileri olduğunu raporlayarak sayın cumhurbaşkanımıza iletiyoruz” dedi.

selyus