Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 30 Ocak 2023

İYİ Parti ile CHP arasında adaylık krizi her geçen gün daha da büyüyor!

CHP ve İyi Parti arasında yaşanan adaylık krizinin çözümü için bir sonraki toplantıya kadar anketler yaptırılacak. Çıkan isimler 13 Şubat’ta altılı masanın gündeminde olacak.

Olası 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere az bir zaman kala altılı masada yaşanan aday belirsizliği sürüyor. İyi Parti’nin ev sahipliğinde yapılan son toplantıda da adaylık profili bir türlü şekillenmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi adaylık için öne çıksa da ortak adayın, 13 Şubat’taki liderler zirvesinde belirleneceği öğrenildi.

13 ŞUBAT’DA ADAY İSİMLER MASAYA YATIRILACAK

Masada aday isimleri konuşulacak. Ancak kamuoyuna açıklamanın sonraki günlerde yapılacağı da gelen bilgiler arasında. Bu durumun yanı sıra Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmayan İyi Parti ile CHP arasındaki anlaşmazlık devam ediyor.

CHP’NİN Mİ, YOKSA İYİ PARTİ’NİN Mİ DEDİĞİ OLACAK!

Kılıçdaroğlu’nun yerine Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ı aday göstermek isteyen İyi Parti, yaptırılacak anketlere göre hareket etmek istiyor. CHP’de ise adaylığa en uygun ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğu sürekli dillendiriliyor.

13 ŞUBAT’A KADAR ANKETLER NETLEŞECEK

Yaşanan anlaşmazlığın son bulması için ise bir kez daha kamuoyu yoklaması yaptırılacak. 13 Şubat’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıya kadar yaptırılacak anketlerle adayların ismi şekillenecek. Çıkan isimler de altılı masanın gündeminde olacak. Türkiye gazetesi

İlginizi çekebilir

Adalet tüm kapıları açar

Adalet tüm kapıları açar

selyus