Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 21 Mart 2022

Muharrem İnce, CHP’yi isim vermeden PKK terör örgütü üzerinden eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “PKK ile görüşenler var, bizim tavrımız net. Yeter ki oy gelsin, nasıl gelirse gelsin, gizli kapaklı görüşme bizim kitabımızda yok” dedi.

Muharrem İnce, memleketi Yalova’da gazetecilerle bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Halil İnalcık Enstitüsü Konferans Salonu’na gerçekleşen toplantıda İnce, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. İnce, muhalefet yakın kanallarda dahi kendilerine yer bulamadıklarından yakındı.

“HERKESLE GÖRÜŞÜRÜZ, MİLLETE DUYURMAK ŞARTIYLA”

İnce, Millet İttifakı’nda yer alıp almayacaklarını ve bu ittifaka HDP’nin de katılıp katılmayacağı yönündeki soruyu yanıtladı. Herhangi bir ittifaka girme gibi düşüncelerinin bulunmadığını belirten İnce, ilkeli bir siyasetten yana olduklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Biz masaya oturduğumuzda ‘Atatürk’ demekten imtina ediliyorsa biz o masadan kalkarız, olmayız. Bizim ilkelerimiz belli. Biz, terörün her türlüsünü kınıyoruz. FETÖ’nün yanısıra PKK ve IŞİD de terör örgütüdür. Senin teröristin, benim teröristim olmaz. Masaya oturacağımız kişilere sorarız, Atatürk ile problemin var mı, var. O zaman oturmuyoruz. Yalovalılara sesleniyorum. Memleket Partisi’ne üye olun bekliyorum hepinizi ama Atatürk ile sorununuz varsa istemiyorum. Gidin başka partiye. Atatürk düşmanı çok parti var nasıl olsa. Gidin başkasına. PKK’ya terör örgütü diyemiyorsan istemiyorum. Başka partiye gidebilirsin. PKK ile görüşenler var, bizim tavrımız net. Yeter ki oy gelsin, nasıl gelirse gelsin, gizli kapaklı görüşme bizim kitabımızda yok. Görüşeceksek bir siyasi parti ile milletin gözünün önünde görüşürüz. Herkesle görüşürüz, millete duyurmak şartıyla.”

“İKTİDAR, E-DEVLET, İHA VE SİHA’LARDA BAŞARILI OLMUŞTUR”

İnce, Türkiye’nin sorunlarını çözerken partizanca yaklaşmayacaklarını ifade etti. Doğruya doğru diyeceklerini dile getiren İnce, şöyle konuştu:

“E-devlet konusunda başarılı olmuştur bu iktidar. Onu sürdüreceğiz, daha iyisini yapacağız. İHA’lar, SİHA’larda başarılı olmuştur Türkiye, biz destekleyeceğiz, daha iyisini yapacağız. Öncelikli sektörlerimiz onlar değil. Turizm, tarım, tarıma dayalı sanayi, tekstil, savunma sanayi, film sanayi bunların hepsi öncelikli sektörlerimiz bizim. Biz doğru yapıldığı zaman doğruya doğru diyeceğiz destekleyeceğiz. Örneğin, ‘Ne işimiz var bizim Libya’da’ demiyoruz. Libya’da olmalıyız. ‘Maalesef Azerbaycan’a yardım ettik’ muhalefetin bir kısmı böyle diyor. Biz öyle demiyoruz. Türkiye, Azerbaycan’a yardım etmekle doğru yapmıştır. Memleket Partisi iktidarı olsaydı daha fazla yardım yapardı. Bizim siyaseti okuma biçimimiz bu. Milli bir muhalefet yapıyoruz biz.”

Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ve İl Başkanı Ertan Şener de katıldı. Erhan Erdoğan / İHA

selyus