Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 12 Ocak 2023

Özer Sencar, “Masadaki küçük partilerin her biri, birer but koparma niyetinde”

2023 seçimlerine aylar kala, altılı masanın belli olmayan adayı, eleştirilerin artmasına yol açtı. Öyle ki muhalefetin araştırmacısı bile isyan noktasına geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu istemediğini belirten Özer Sencar, “Altılı masa diye bir şey kalmadı” dedi. Özer ayrıca Meral Hanım’ın bir pazarlığı yok ki Kemal Bey’le, şunu isterim bunu isterim gibisinden… O küçük partilerin her biri, birer but koparma niyetinde.” 

Türkiye gazetesinin haberine göre 6’lı masada aday bilinmezliği hala çözülemedi. Muhalefet liderleri arasındaki anlaşmazlığın adaylıkla da sınırı kalmadığı, sık sık birbirleriyle uyuşmayan politikaları savunmaları ve açıklamalarıyla daha da belirginleşti.  Oy oranı düşük olan partilerin genel başkanları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ederken; İyi Parti Lideri Meral Akşener, buna en başından beri karşı çıktı. 6’lı masadaki bu aday belirsizliği, muhalefetin araştırmacısını bile isyan noktasına getirdi. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Kılıçdaroğlu’nu istemediğini belirten Özer Sencar, “Altılı masa diye bir şey kalmadı” dedi.

“AKŞENER DİRENİYOR”

Son dönemde ortaya çıkan imza yetkileri de seçmenin kafasında soru işaretleri oluşturdu. Muhalefetin araştırmacısını bile artık isyan etti. MetroPOLL Araştırma Şirketi Başkanı Özer Sencar, katıldığı canlı yayında masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ancak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in buna direttiğini söyledi.

“6’LI MASA DİYE BİR ŞEY KALMADI”

Sencar, “Amacı nedir altılı masanın? Erdoğan karşısında çıkaracağı adayın kazanmasıdır. Bu adayın kimliğinin ikinci derecede önemli olması lazım. Ama şu anda altılı masanın amacı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday yapmak. Bu diğer partilere de kaybettiriyor. Bence Meral Hanım’ın son konuşmalarından sonra altılı masa diye bir şey kalmadı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SEÇİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL!”

Başından beri Meral Hanım’ı razı edemedikleri için adayı açıklayamadılar. 6-7-8 aydır aday açıklamamalarının sebebi, söyledikleri değil. Kemal Bey, Meral Hanım’ı razı edemiyor.

Kılıçdaroğlu, oy birliği ile kendisini aday göstertmek için çabalıyor. Ama Meral Hanım, başından beri direniyor. Meral Hanım’ın kenara itilerek Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi mümkün değil.

“KÜÇÜK PARTİLER BÜT KOPARMA NİYETİNDE”

Diğer partilerin oyu zaten 4 puan. Meral Hanım’ın 12 puan. Dolayısıyla Kemal Bey’in tercih etmesi gereken 4 kişi değil, Meral Hanım olmalı. Meral Hanım’ın bir pazarlığı yok ki Kemal Bey’le, şunu isterim bunu isterim gibisinden… O küçük partilerin her biri, birer but koparma niyetinde” dedi. Türkiye gazetesi

selyus