Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 15 Şubat 2024

Başkan İsmet Yıldırım’dan personel buluşmasında yüzde 50 zam müjdesi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, belediye personeliyle moral yemeğinde bir araya geldi. Programda belediye şirket personeline yüzde 50 zam müjdesini veren Yıldırım, Ümraniye için gece gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceklerini vurguladı. Başkan Yıldırım, “Belediye şirket çalışanlarımız için zam oranımızı yüzde 50 olarak gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

2024 asgari ücret zam oranının yüzde 49.11 olarak açıklanmasının ardından belediyelerde çalışanlarının maaşlarına zam yapmaya başladı. Asgari ücret zammı sonrasında yeni asgari ücret 17 bin 2 Türk lirası olarak belirlendi. Ümraniye Belediyesi, enflasyonu da dikkate alarak, personel maaşını asgari ücretin de üzerinde arttırdı. Başkan İsmet Yıldırım, kamu şirketi olan Personel A.Ş ve Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda yüzde 50 zam oranı yaptıklarını çalışanlara açıkladı. Başkan Yıldırım şirket personeline tek seferliğine 5 bin TL ikramiye verileceğinin de müjdesini verdi.

Belediye bünyesinde çalışan personelle moral yemeğinde bir araya gelerek sohbet eden Başkan Yıldırım’a, yoğun ilgi vardı.

Personelle motivasyon buluşmasında konuşan Başkan İsmet Yıldırım, “Şu salona bakınca kardeşliği ve mutluluğu görüyorum. Kardeşlerim, vefa olmazsa kardeşlik olmaz vefa olmazsa bütünlük olmaz. Hepimiz bu davanın birer neferiyiz. Tüm samimiyetimle söylüyorum bizimle beraber olan tüm personelimden razıyım. Allah hepinizden razı olsun. Bugüne kadar hep yanımızda oldunuz, bizler de hep sizinle olmaya devam edeceğiz” dedi.

“ZAMMI YÜZDE 50 OLARAK UYGULUYORUZ”

Uygulanan zamla ilgili detayları paylaşan Yıldırım, “İlçemizde gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm belediye personelimizi yürekten tebrik ediyorum. Mesai arkadaşlarımızın en büyük destekçisi olarak, sizleri enflasyona ezdirmemek amacıyla zam oranımızı yüzde 50 olarak gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“HEP BİRLİKTE BİR AİLE GİBİ ÇALIŞIYORUZ”    

Başkan Yıldırım, “Bugün burada, ailemizin bir parçası olan siz değerli çalışma arkadaşlarımla bir araya gelmek, birlikte güzel bir akşam geçirmek benim için bir mutluluk. Birlikte geçirdiğimiz zaman içerisinde gördüm ki, gerçekten bir aile gibi birbirine kenetlenen ve uyum içinde çalışan bir ekibin parçasıyız. İlçemizi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için yola çıktık ve bu yolda sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Başkan Yıldırım, yemek programı sonrası belediye çalışanlarıyla günün anısına fotoğraf çekildi.

selyus