Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 6 Ocak 2022

Sancaktepe Belediyesi komşularına ucuz ekmek imkanı sunuyor

İstanbul’da artan ekmek fiyatları karşısında vatandaşların sofrasına daha ucuz şekilde ekmek götürmeleri için Sancaktepe Belediyesi yeni bir dönem başlattı. Sancaktepe Belediyesi’nin başlattığı bu uygulama ile vatandaşlar 1.25 TL’den ekmek alabilecekler. 2 fırın ve 50 iş yeri ile anlaşan belediye, günlük 20 bin adet ekmeği vatandaşların sofrasına bu şekilde ulaştırmış olacak.

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, ekmek zammına karşı ucuz ekmek dönemi başlattı. Artan ekmek fiyatları karşısında ilçe halkına 200 gr ekmeği 1.25 TL’den verilmeye başlandı. İlçede bulunan 2 fırın ve 50 işyeri ile anlaşan Belediye, burada satılan günlük 20 bin adet 200 gram ekmeği vatandaşın sofrasına sunuyor. Bu sayede hem ilçe halkının hem de esnafın bütçesine katkı sağlanmış oldu.

“GÜNLÜK 20 BİN EKMEĞİ VATANDAŞIMIZLA BULUŞTURACAĞIZ”

200 gram ekmeği anlaşmalı esnaflar aracılığı ile 1.25 liradan vatandaşların sofrasına sunarak, hem vatandaşların hem de esnafın bütçesine sürekli destek olmayı hedeflediklerini belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü “Bugünden itibaren Allah nasip ederse, birçok mahallemizin birçok noktasında Sancaktepe Belediyesi’nin ucuz ekmeğine vatandaşlarımız ulaşabilecekler. Günlük 20 bin ekmek satışı sayesinde hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın bütçelerine katkı sağlanmış olacak. Hayırlı olsun” diye konuştu.

“BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Sancaktepe Belediyesinin projesiyle ucuz ekmek alan Ahmet Şeker, “Sancaktepe’de ekmek artık 1.25 TL oldu. Devir artık ekonomi devri oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu proje ile evimize daha ucuz ekmek götürmüş olacağız. Aile ekonomisine katkı olmuş oldu” diye konuştu.

selyus