Ana Sayfa ATLETİZM 18 Nisan 2015

Reis, Üsküdar’da pedal çevirdi

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığının yetkisinde 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun tanıtım turu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Üsküdar Salacak Sahil Yolu’nda gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salacak Sahili’nde, Kız Kulesi karşısında ve İstanbul Boğazı’nın Marmara’ya açıldığı noktada “51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu” tanıtım etkinlikleri kapsamında basın turuna katıldı. Eşofman ve spor ayakkabısı giyen, bisiklet kaskı takan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisi için özel hazırlanan üzerinde isminin yazılı olduğu bisiklete bindi. Erdoğan, katılımcılarla birlikte Kız Kulesi’nin karşısında kurulan start çizgisinden basın turuna başladı. Erdoğan, yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki Harem Otogarı’na kadar pedal çevirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan aracıyla başlangıç noktasına döndü.

Lansmana, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, İstanbul İl Gençlik Spor Müdürü İbrahim Koç ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alana gelirken tura katılan spor müdürleriyle bir anı fotoğrafı çektirdikten sonra, yaklaşık 800 metre pedal çevirdi.

“BİSİKLETİ HENÜZ SEVDİREBİLMİŞ DEĞİLİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bisiklet olayında aslında dünyadaki birçok ülke gibi, Batılı ülkeler gibi, bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında altyapımızı da iyi yaptık diyemeyiz, bunda da çok başarılıyız diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki, başta Konya olmak üzere onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar.

Temennim odur ki, diğer illerimizde de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollara yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımız da fiyatları uygun hale getirirlerse o zaman bu işin tüketimi de çok daha farklı olacaktır. Buna da inanıyorum” dedi.

Etiketler:
selyus