Ana Sayfa YAŞAM 9 Temmuz 2020

Çekmeköy Ensar, Muhammed Sarı’ya emanet

İSTANBUL TAKİPTE HABER SİTESİ ÖZEL HABER

Çekmeköy’ün sevilen ve sayılan ismi Muhammed Sarı, Ensar’ın hizmet bayrağını devraldı. Devir teslim töreninde Ensar Vakfı Çekmeköy Şubesi Kurucu Başkanı Selami Sarıkaya, hizmet bayrağını yeni başkan Muhammed Sarı’ya teslim etti. 6 yıl boyunca çok önemli hizmetlerin altında imzası olan Sarıkaya, yeni yönetime her zaman destek olacağını ifade etti.

Açılış konuşmasını yapan önceki başkan Selami Sarıkaya, “Bizler, Ensar Vakfı Çekmeköy Şube kuruluşu olan 2014 yılda başlayarak elimizden geldiği kadar hizmet mücadelemizi bugünlere kadar getirdik. Bugün de tamamen gönül işi ve hayır işi olan bu kutsal bayrağı devralan arkadaşlara Rabbim hayırlı vazifeler nasip eylesin.”

SARI, “ÇEKMEKÖY ENSAR OLARAK, HEDEFİMİZ ÖNCE İSTANBUL, ARDINDA DA TÜRKİYE’DE BİR NUMARA OLMAK”

Konuşmasına“Ey Rabbim. Göğsümü aç, genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimde bulunan düğümü çöz de, anlasınlar beni.” (Taha Suresi 20-25-28) diyerek başlayan Ensar Vakfı Çekmeköy Şube Başkanı Muhammed Sarı, “Birlikte yola çıkıyoruz, Rabbim muvaffak eylesin. Ensar Vakfı bize tevdi edildiği zaman aslında bir borç olarak gördük. Neden? 2 evladım da Ensar’ın yemeğini yemiş. Birisi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okurken, diğeri de İstanbul Üniversitesi’nde okurken her gün Ensar’ın yemeklerini anlatıyordu. Bize de nasip oldu, Ensar’a hizmet edeceğiz. İstişare heyetinde görevi kabul eden değerli ekibe ve yönetimdeki arkadaşlarımıza manevi hizmetler için birlikte yol yürümeyi kabul ettikleri için çok teşekkür ederim.

Tüm ekibimizle birlikte Ensar’ı 1,5 yılda inşallah İstanbul şubeleri içinde 1 numara yapacağız. Allah nasip ederse Ensar’ı 2 yıl içerisinde ise Türkiye’de şubeler içinde 1 numaralı hale getireceğiz.

Projeler ve hizmetler konusunda Çekmeköy konuşulur hale gelecektir. Bunu şimdiden huzurlarınızda deklare ediyoruz. Niye? Başaracağımıza inanıyoruz. Niye? Sağlam bir yönetimimiz var. Niye? Güçlü ve tecrübeli isimlerden oluşan bir istişare heyetimiz var. Biz hep birlikte inşallah bu işi başarırız. Çünkü işin içinde samimiyet ve Allah rızası olursa başarılmayacak iş yoktur” dedi.

YÜKSEL, “BÜTÜN DÜNYAYA ENSAR OLAN BİR MİLLETİZ”

İstişare heyeti adına söz alan Çekmeköy’ün hem siyasi, hem de sosyal alanlardaki tecrübeli ismi Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, “Bugün burada Elhamdülillah güzel bir fotoğraf var. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Görevi devreden Selami Sarıkaya kardeşimiz ile görevi yeni devralan Muhammed Sarı bey, her ikisi çok değerli iki güzel insan. Selami kardeşimiz görevde olduğu süre için güzel hizmetler verdi. Bundan sonra daha iyi olacağına inanıyorum. 6 yıl boyunca önemli hizmetler veren Selim kardeşime ve samimi konuşmasından dolayı Muhammed beye çok teşekkür ediyorum. Tabi Ensar, yardımlaşma, paylaşma güzel bir hizmet. Bunu toplum olarak ülkemizde yapan bir milletiz. Bütün dünyaya Ensar olan bir milletiz. Bu pandemi sürecinde gördünüz, Türkiye olarak bütün dünyaya el uzatan bir millet olduk.” diye konuştu.

selyus