Ana Sayfa YAŞAM 19 Eylül 2023

Kağıthane’de ‘Genç Vadi’ açıldı

Kağıthane Belediyesi, yeteneklerini geliştirmek ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen gençler için Genç Vadi’yi hizmete açtı. Başkan Öztekin, “Girişimcilere fikrinin olgunlaşma aşamasında, kuruluş ve kurumsallaşma süreçlerinde destek sunacağız. Siber Güvenlik ve Kodlama Merkezi’nde; web tasarımı ve mobil uygulama yapabilen, oyun yazabilen, yapay zeka teknolojilerine hakim, bilişim sistemlerinin korunmasını sağlayan, bilişim suçları ile ilgili teknik analiz yapan, siber ağların kontrollerini sağlayan kişiler yetiştireceğiz.”

Kağıthaneli gençler için Genç Vadi hizmete açıldı. İçerisinde Genç Girişimci ve Proje Üretim Merkezi, Siber Güvenlik ve Kodlama Merkezi ile Millet Kıraathanesi barındıran Genç Vadi; coşkulu bir törenle hizmete açıldı. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine önceki dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“MİLLET KIRAATHANESİ’NDE 20 BİNİ AŞKIN KİTABIMIZ BULUNUYOR”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Genç Vadi’de yapılacak çalışmalarla ilgili: “Burası yepyeni fikirler ve projelerle ilçemizi bir adım öne çıkaracak. Genç Girişimci ve Proje Üretim Merkezi, 18- 30 yaş arası girişim fikri olan ve kurumsallaşmak isteyen girişimci adaylarına hizmet verecek. Girişimcilere fikrinin olgunlaşma aşamasında, kuruluş ve kurumsallaşma süreçlerinde destek sunacağız. Siber Güvenlik ve Kodlama Merkezi’nde; web tasarımı ve mobil uygulama yapabilen, oyun yazabilen, yapay zeka teknolojilerine hakim, bilişim sistemlerinin korunmasını sağlayan, bilişim suçları ile ilgili teknik analiz yapan, siber ağların kontrollerini sağlayan kişiler yetiştireceğiz. Ayrıca Millet Kıraathanesi’nde 20 bini aşkın kitabımız bulunuyor. Okuma alanları ve atölyeleriyle öğrencilerimizin kaynak kitap arayışındaki yeni adresi burası olacak. Hem kitaplara erişecek, hem ders çalışabilecek hem de yeni arkadaşlar edinebilecekler” diye konuştu.

Kağıthane Merkez Mahallesi Kaymakamlık Meydanı’nda bulunan Genç Vadi haftanın her günü genç misafirlerine hizmet verecek.

selyus