Ana Sayfa EKONOMİ 20 Nisan 2014

TOKİ’nin yeni başkanı M. Ergün Turan

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na atanan Mehmet Ergün Turan, görevi Ahmet Haluk Karabel’den devraldı.

TOKİ’nin yeni başkanı M. Ergün Turan

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na atanan Mehmet Ergün Turan, görevi Ahmet Haluk Karabel’den devraldı.

TOKİ’nin Bilkent’teki merkezinde bulunan konferans salonunda düzenlenen törene İdare’nin Ankara’daki merkezinde görev yapan personelin yanı sıra İstanbul ve İzmir birimleri ile TOKİ iştiraklerinde görev yapan çalışanlar da katıldı. Ahmet Haluk Karabel, törende yaptığı konuşmada “Bugün itibariyle 623 bin konutu geçmiş bulunuyoruz. Sosyal donatıda 5 bin 400 rakamına ulaştık. Yeni başkanımızla da iyi bir çalışma süreci olacak” diye konuştu. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan da ortak akılla hareket etmenin önemine dikkat çekti.

Mehmet Ergün Turan kimdir?

1967 yılında Bakırköy’de doğdu. İlk, orta, lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.
1999-2004 ve 2009 Yerel Seçimlerine Güngören ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Bu süreçte Güngören Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, İBB İmar Komisyon Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği, İBB Meclis 2. Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürüttü.
İnşaat Mühendisi olan Mehmet Ergün Turan evli ve dört çocuk babasıdır.

Etiketler:
selyus