Ana Sayfa SİYASET 19 Nisan 2014

’Hac neyse Taksim bizim için o’

Taksim Dayanışması, 1 Mayıs’la ilgili olarak Taksim yerine başka bir yerin gösterilmesini “Hac ibadetinin başka bir yerde yapılmasını istemek gibi” şe

’Hac neyse Taksim bizim için o’

Taksim Dayanışması, 1 Mayıs’la ilgili olarak Taksim yerine başka bir yerin gösterilmesini “Hac ibadetinin başka bir yerde yapılmasını istemek gibi” şeklinde tanımladı.

Taksim Dayanışması’nın açıklaması için KESK adına Erdal Güzel, TMMOB adına Süleyman Solmaz, DİSK adına Önder Atay, Mimarlar Odası adına Ali Hacıalioğlu ve Türk Tabipler Birliği adına Hüseyin Demirdizen gibi isimler katıldı.

“Hac ibadetini başka bir yerde yapmak gibi olur”

Burada Taksim’in demokrasi ve emek savunucuları için herhangi bir meydan olmadığını söyleyen Demirdizen, “Taksim yerine başka bir yer gösterilmesi, inananların Hac ibadetini başka bir yerde yerine getirmelerini istemek gibi bir şey” diye konuştu.

“Taksim’de 1 Mayıs’ı kutlamak istiyoruz”

Atlar ise, “Bizler en demokratik hukuki ve meşru hakkımızı istiyoruz. Her türlü baskı ve şiddete karşı alın teriyle kazandığımız Taksim’de 100 binlerle coşkulu, barışçıl bir şekilde 1 Mayıs’ı kutlamak istiyoruz” dedi.

“1 Mayıs’ı sorunsuz geçirmek için…”

“Otobüslerle taşınarak değil, birbirimizle buluşarak yaşadığımız meydanlara ilişkin hakkımızı istiyoruz. Belleğimize sahip çıkmak için Taksim’de olmak istiyoruz. Evrensel hukukun ortaya koyduğu şekilde 1 Mayıs’ın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için devletin tüm kurumların sorumluğunu yerine getirmesini istiyoruz.”

Kaynak: Yeni Şafak

Etiketler:

İlginizi çekebilir

Hilmi Türkmen dönemi

Hilmi Türkmen dönemi

selyus