Ana Sayfa SİYASET 8 Temmuz 2014

“Eğer mesele üzüm yemekse…”

AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, “Bizim içerisinde fikrimizin, görüşümüzün ve herhangi projemizin olmadığı bir stratejik plan hakkında kabul oy

Ömer Şahan, “Eğer mesele üzüm yemekse…”

AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, “Bizim içerisinde fikrimizin, görüşümüzün ve herhangi projemizin olmadığı bir stratejik plan hakkında kabul oyu vermemiz çok doğru olmaz. Eğer mesele üzüm yemekse, bağcıyı dövmek değil ise, Kadıköyümüze birlikte bir şeyler yapmaksa, birlikte bir çalışma yapalım.”

Kadıköy Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantıları başladı. Meclis toplantısında maddeler okunduktan sonra, üzerinde görüş yoksa komisyona havale edilerek bir sonraki madde okundu. Kadıköy Belediyesi, 5 yılda bir hazırlanan ve kentin yönetimine dair yol haritasının belirlendiği stratejik plan çalışmalarını “Gençlik Çalıştayı” adı altında başlatması da gündem maddesi olarak meclis üyelerinin önüne geldi. Belediye yetkilileri, bu konuyu belediye meclisinde gündeme getirerek tartışmaya açtı. Bu gündem maddesiyle ilgili söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Şahan, “Belediyemizin 6 ay içerisinde hazırlaması gerekli olan stratejik planla ilgili çalışmaların yapıldığını bizlerde sosyal medyadan takip ediyoruz. Gençlerle birlikte yapılan bu çalışmalarda gençlerin, Kadıköy’ün geleceğiyle ilgili görüşlerinin alınması güzel bir düşünce. Ancak, Kadıköy Belediye Meclisi’nin yapacağı beş yıllık planlar bu ayki toplantının gündeminde yok. Önümüzdeki Ağustos ayında da meclis tatile girecek. Eylül ayında da muhtemelen stratejik plan önümüze gelecek. Bizim içerisinde fikrimizin, görüşümüzün ve herhangi projemizin olmadığı bir stratejik plan hakkında kabul oyu vermemiz çok doğru olmaz. Eğer mesele üzüm yemekse, bağcıyı dövmek değilse, Kadıköyümüze birlikte bir şeyler yapmaksa, birlikte bir çalışma yapalım. Bizim de içinde olduğumuz, görüşlerimizi söyleyebilelim ve bu stratejik planla ilgili düşüncelerimizi beyan edebilelim. Sonuçta bizde Kadıköy’de on binlerce seçmenin iradesiyle gelmiş, sizlerin meclis üyesi arkadaşlarınızız. Bizde Kadıköy’ün sorunlarını biliyoruz. Bizimde Kadıköy’ün sorunlarıyla ilgili ürettiğimiz projelerimiz var. Projelerimiz mutlaka Kadıköy’e bir şeyler kazandıracaktır. Ben, belediye başkanımız ve stratejik planı hazırlayan arkadaşlarımızın bizi dikkate almasını temenni ediyorum.” dedi.

Başkan Nuhoğlu, “Ayırım yapmadık”

Stratejik plan üzerinde görüş beyan eden AK Parti Gurup Başkan Vekili Ömer Şahan’a cevap veren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Stratejik planla ilgili AK Partili gençler bizi aradılar, katılabilir miyiz diye, biz de katılabilirsiniz dedik ve kendilerini davet ettik. Bu toplantıya çağırılanlar içinde siyasi parti ayrımı gözetilmedi. Önümüzdeki Cumartesi-Pazar çalışmalar devam edecek; isterseniz sizde katılabilirsiniz. Biz burada geniş katılım sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca yapılan bu çalışma belediye meclisine gelecek ve burada görüşülecek ama toplantılara katılırsanız iyi olur. Bizdeki meclis üyesi arkadaşlara da söylüyorum, toplantılara sizde katılabilirsiniz.” diye konuştu.

Şahan, “Kadıköy’e katkı sunacak projelerimiz var”

Yanlış anlaşıldığını ifade ederek tekrar söz alan Ömer Şahan, “Mesele buraya katılmak değil, biz o toplantılara katılacağız, bunda bir sıkıntı yok. Esas mesele, Kadıköy Belediye Meclis Üyeleri’nin bir masanın etrafına toplanıp bununla alakalı görüşlerini beyan edeceği bir ortamın oluşmuş olması. Kadıköy’e katkı verecek projelerimizi anlatacak bir ortamın bize sağlanmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

İlginizi çekebilir

KİM YO! YO! YO!

KİM YO! YO! YO!

selyus