Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 8 Mart 2021

AK Parti Ataşehir’den “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ziyaretleri

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem ve Kadın Kolları İlçe Başkanı Gülayşe Durak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle Ataşehir’deki Sivil Toplum Kuruluşlarının Kadın Kollarını beraber ziyaret ederek bu anlamlı günde mesajı verdiler…

Başkanlar tarafından yapılan açıklamada, “Kadınlar fedakârlık, emek, sevgi ve mücadelenin yegâne temsilcileridir. Aynı zamanda geleceğimizin şekillenmesinde ki rolleri hayati öneme sahiptir. Kadim medeniyetimizde kadınlarımız, gerek aile hayatında gerek vatan müdafaasında, cesareti ve zarafeti bizlere kültür mirası olarak bırakan rol model olmuşlardır.

İnsanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyoruz. Aile ve toplum yapımızın mihenk taşı olan kadınlarımızın, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında kadınlar adına yaptığı çalışmalara titizlikle ehemmiyet göstermesi ve bugüne kadar kadınlarımızın toplumsal hayatın içinde etkinlik alanlarının arttırılması ülkemizin güçlü ve aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır.

Bu şiarla kadınlarımızın sorunlarının çözümünün de kolektif bir anlayışla olabileceğini her vesilede dile getirmekteyiz. Hayatın her alanında iş hayatında siyasette, eğitimde, kadınlarımızın söz sahibi olmaları sorunları dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle topluma yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır. Temel haklar ve yükümlülükler bakımından kadına şiddetin artık son bulmasını, erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini ifade ediyor; bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyoruz…”

selyus